Bielime zuby bezpečne a rýchlo! - Dental Brothers
< späť

Blog

Bielime zuby bezpečne a rýchlo!

Korene dentálnej hygieny siahajú do ďalekej histórie. A ako väčšina z prevratných objavov, aj bielenie zubov bolo vynájdené náhodne. Zaujíma vás ako?

Istý Jean Arthur, zubný lekár z Providence a všetci jeho kolegovia využívali peroxid ako antiseptikum pri čistení a ošetrovaní ďasien. Keď si zrazu Dr. Arthur všimol, že vedľajším efektom tejto látky je zosvetlenie zubov. Tak sa koncom 80. rokov bielenie zubov stalo oficiálne využívanou metódou pre získanie žiarivého úsmevu.

Keďže je dokázané, že peroxid narúša zubnú sklovinu, moderné zubné lekárstvo kladie čoraz väčší dôraz na neinvazívne formy bielenia zubov. Rovnakú filozofiu uznávame aj my, v Dental Brothers. Vaše zuby vybielime hneď a bez agresívneho peroxidu!

Diagnostika odtieňa

Pri príchode do nášho moderne vybaveného zdravotníckeho zariadenia pomocou farebného kľúča zhodnotíme aktuálny odtieň vašich zubov. Vy sa len usadíte do špeciálneho vajíčka, teda pohodlného kresla a čakáte na vyčarenie hollywoodskeho úsmevu.

 

Čistenie zubov

Potrpíme si na vaše pohodlie a príjemný zážitok pri každej návšteve našej kliniky. Preto využívame výhradne tie najmodernejšie metódy a nástroje pre bielenie zubov. Keďže zuby si každý z nás vie vyčistiť zubnou kefkou sám, my využívame špeciálnu náhradu. Rýchločistenie prostredníctvom eukaliptového náprstku.

 

Ochrana skloviny

Pri našej práci kladieme dôraz na uchovanie zubnej skloviny v čo najlepšom možnom stave. Na ďasná a pery aplikujeme ochranný krém. Aby bol váš zážitok z návštevy zubnej ambulancie ešte pohodlnejší, do úst vám vložíme optragate, teda gumenú blanu. Po celú dobu bielenia pomáha držať ústa otvorené, a tak nepocítite námahu a kŕče v čeľustnom kĺbe.

 

Samotné bielenie

Na zuby sa nanesieme bieliaci gél v podobe priehľadnej emulzie. Gél obsahuje zmes bieliacich a výživných látok ako hydroxid uhličitan sodný, glycerín, karagénový prášok, xylitol, sorbitol, mentolový olej, brusnicový olej, aloe vera gél, kamilkový extrakt, kokamidopropyl betaín. Ďalej využívame špeciálnu LED lampu, ktorá bude svietiť na tento gél 50 minút. Lampa zabezpečuje aktivovanie účinných látok schopných vaše zuby dokonale vybieliť.

 

Potrebná výživa

Po bielení odstránime zvyšky bieliaceho gélu. V tomto momente je priam nevyhnutné dodať vašim zubom dostatočnú výživu. Preto na zuby vždy po bielení nanesieme špeciálny remineralizačný krém plný vitamínov a minerálov potrebných pre vaše zuby a ďasná.

Na koniec

Nasleduje zhodnotenie stavu po bielení zubov s použitím farebného kľúča. Vaše zuby tak môžu byť belšie až o 9 odtieňov! Výsledný efekt bielenia je však individuálny, nakoľko záleží aj od hrúbky zubnej skloviny a celkovej životosprávy každého jedinca.

Vedeli ste, že… ?

Egypťania si bielili zuby už pred 4 000 rokmi a využívali na to zemný borovicový kameň zmiešaný s vínnym octom.
Starí Rimania zase na bielenie zubov využívali moč.
V 17. storočí sa zuby bielili v holičstvách pomocou kyseliny. Tá však narúšala sklovinu a viedla k rozpadu zubov.
V 19. storočí zubní lekári zistili, že chemické látky na ošetrenie jedál, ako napr. postreky, zaručili bielenie zubov až o niekoľko odtieňov.

Tešíme sa na vašu návštevu v našich krásnych priestoroch!