Viete, ako sa starať o sonickú zubnú kefku? - Dental Brothers
< späť

Blog

Viete, ako sa starať o sonickú zubnú kefku?

V prípade, že používate sonickú zubnú kefku, nemali by ste zabúdať na to, že aj o ňu sa musíte patrične postarať. Len pomocou adekvátnej starostlivosti dosiahnete tie najlepšie výsledky. Práve preto vám prinášame niekoľko praktických rád, ako čistiť a starať sa o vašu sonickú zubnú kefku tak, aby bol váš úsmev žiarivo biely a čo najzdravší.

Čistenie sonickej zubnej kefky

Jedným z hlavných účelov akejkoľvek zubnej kefky je odstraňovanie baktérií z úst. Preto je dôležité, aby bola vždy dokonale čistá. V rámci starostlivosti o sonickú zubnú kefku vo všeobecnosti platia tri základné pravidlá:

mlada zena v zelenom pyzame so sonickou zubnou kefkou v ruke

  1. Ak cestujete, uchovávajte vašu zubnú kefku v ochrannom obale. Rozhodne ju netreba nechávať voľne pohodenú v kufri alebo toaletnej taške. Práve na týchto miestach totiž môže zachytávať najviac prachu, nečistoty a baktérií. Ste nútení používať kryt na vašu zubnú kefku často? Vyhľadajte ten s malými perforáciami, aby ste kefke zabezpečili dostatočný prívod vzduchu.
  2. A naopak, v prípade, že ste akurát doma, uložte svoju zubnú kefku do zvislej polohy. Napríklad do pohára alebo do držiaka na zubnú kefku. Prečo? Akákoľvek zubná kefka by totiž mala uschnúť prirodzene na vzduchu. Neukladajte ju však do obalu, pretože chronicky vlhké prostredie môže podporovať množenie baktérií.
  3. Zvážiť by ste určite mali aj používanie dezinfekčného prostriedku. Najlepšie takého, ktorý je schválený Úradom verejného zdravotníctva pre zníženie bakteriálnej kontaminácie prirodzene vyskytujúcej sa na a v zubných kefkách.

Skladovanie a údržba sonickej zubnej kefky

Okrem vyššie uvedených tipov by ste mali vašu sonickú zubnú kefku po použití každý deň opláchnuť vodou z vodovodu. Dôvodom je odstránenie zubnej pasty, zvyškov jedla a zubného povlaku.

Nemusíte ju však čistiť pedantne, pretože príliš veľký tlak na zubnú kefku môže spôsobiť, že sa štetiny rýchlejšie opotrebujú a budú menej účinné pri čistení. Čistenie pomocou sonickej zubnej kefky môže pomôcť zabrániť nadmernému čisteniu pomocou inteligentného snímača tlaku. Opakujeme, že sonickú zubnú kefku by ste mali nechať uschnúť vo zvislej polohe na vzduchu.

sonicka zubna kefka so zubnou pastou

Tipy ohľadom sonickej zubnej kefky

Hlavu sonickej zubnej kefky by ste mali vymeniť každé tri mesiace alebo v prípade, že farebné štetiny vyblednú do polovice bielej farby. Samozrejme, urobiť tak pokojne môžete aj skôr, napríklad keď spozorujete rozstrapkanie. Jednoducho vytiahnite starú hlavicu kefky z rukoväte a rovnakým spôsobom zacvaknite novú hlavu kefky.

Ak vašu sonickú zubnú kefku používate prvýkrát, pred jej použitím by ste mali úplne nabiť batériu, čo môže trvať až 16 hodín. Keď je vaša rukoväť úplne nabitá, pokračujte v používaní zubnej kefky dovtedy, kým sa batéria úplne nevybije. Vyhýbajte sa nabíjaniu batérie medzi jednotlivými nabíjacími cyklami, aby ste pomohli vašej batérii pracovať čo najlepšie a najdlhšie.