Najčastejšie otázky - Dental Brothers

Najčastejšie otázky

Našu technológiu sme ku nám na Slovensko priniesli z USA. Testovali sme ju a spĺňa najvyššie normy stanovené pre Európsku úniu. Bielenie prebieha v špeciálnych kreslách (vajíčkach), ktoré sú pohodlné a zabezpečujú dostatočnú intimitu. Najskôr si zuby prečistíte pomocou mentolového náprstku a pred samotným bielením vám na zuby, pery a ďasná nanesieme ochranný krém. Do úst aplikujeme optragate, ktorý vám bude celý čas pomáhať mať ústa otvorené. Pripravíme gél v dostatočnom množstve a nanesieme ho na zuby. Potom sa už len pohodlne usadíte a užívate si bielenie pomocou UV LED lampy, ktorá po celú dobu svieti na túto násadku.

Hlavné zložky nášho bieliaceho gélu sú hydrosid uhličitan sodný, glycerin, karagenový prášok, xylitol, sorbitol, mentolový olej, carbamid peroxid, brusnicový olej, aloe vera gél, kamilkový extrakt, kamido propyl betain.

Naše bielenie odporúčame opakovať každé 4 mesiace. Je to možné aj skôr, avšak pri dodržaní našich odporúčaní po bielení a správnej životospráve to nie je potrebné. Ak však chcete dosiahnuť vyšší efekt, na bielenie môžete prísť aj skôr.

Zubný kaz nemá vplyv na bielenie a jeho výsledný efekt. Takže áno, kľudne príďte. Bielenie zubov neodporúčame tehotným ženám v prvom a treťom trimestri, ľuďom, ktorí majú oslabený imunitný systém, sú dehydrovaní, majú herpes alebo afty.

Každá zubná náhrada, ktorá je zhotovená v laboratóriu zubného technika už má svoju farbu, ktorú spolu s vami určil váš zubný lekár. Je teda nereálne, aby vám akékoľvek bielenie vybielilo zubnú náhradu. V tomto prípade je však možné správne a profesionálne očistenie náhrady od všetkých nánosov a povlakov z jedál a nápojov pomocou airflow a nástrojov v rámci dentálnej hygieny. Odporúčame vám teda navštíviť skôr službu dentálna hygiena premium.

Dentálna hygiena je najlepšou prevenciou pred všetkými zubnými ochoreniami. Pravidelným absolvovaním dentálnej hygieny a správneho čistenia zubov predídete tvorbe zubného kameňa, znížite riziko vzniku parodontitídy, ako i zubného kazu.

Dentálna hygienička najskôr pacienta vyšetrí a informuje ho o stave ústnej dutiny. Následne zuby čistí ultrazvukom. Ultrazvuk funguje na princípe kmitania pri určitej frekvencii. Nasleduje detailné čistenie zubov ručnými nástrojmi, kde sa hygienička dostane aj na miesta, kam sa pacient bežne s kefkou nedostane. Zuby sa následne leštia, tzv. polishing, so špeciálnymi pastami. Pokiaľ je potrebné, pacientovi sa vykoná airflow (pieskovanie). Tento prístroj funguje na základe vody a vzduchu pod určitým tlakom a za prístupu špeciálneho prášku. Zuby krásne vyleští a zbaví ich všetkých povlakov v čajov, kávy, vína a cigariet. Potom nasleduje fluoridácia, kde sa na zuby nanesie špeciálny gél s účinnými a výživnými látkami pre zuby.

Na záver hygienička pacienta vždy naučí, ako si zuby správne čistiť aj doma a aké pomôcky by na to mal používať.

Všetko záleží od stavu ústnej dutiny pacienta. Ak sa o zuby pravidelne stará, na dentálnu hygienu stačí prísť raz za 6 mesiacov. To však neplatí pri pacientoch, ktorí sú lenivejší v údržbe čistých zubov, alebo sú tuhí fajčiari či silní kávičkári.

Ak chcete mať svoj termín istý, je dobré sa objednať. V prípade, že máme jedno z kresiel voľné, zoberieme vás aj bez rezervácie.