Bielenie zubov bez peroxidu | Dental Brothers | OC Central Bratislava

Bielenie zubov

Pekný úsmev je polovica úspechu. Pomôže vám získať prácu alebo pozitívne zaujať žiadanú osobu. K peknému úsmevu neodmysliteľne patria biele zuby. Tak dokážete v spoločnosti skutočne zažiariť. Túžite po bielych zuboch ale bojíte sa, že je to zdĺhavá a komplikovaná procedúra? Pohodlne sa usaďte a dosiahnite svoj Hollywoodsky úsmev.

Bielenie zubov v Dental Brothers nepoškodzuje ďasná ani sklovinu a zuby vás nebudú bolieť ani počas a ani po procedúre.

Neodporúčame tehotným ženám v prvom alebo treťom trimestri. Neodporúčame tehotným ženám.
Neodporúčame ľuďom, ktorí majú herpes, afty alebo úraz úst.

Nevhodné pre ľudí, ktorí majú herpes, afty alebo úraz úst.

Bielenie zubov Standard

69 €

Bielenie zubov Expres

29 €

Táto procedúra vám zaberie 50 minút, čo je stále skvelý čas. Vaše zuby budú pritom belšie o 5-8 odtieňov. To už je dôvod, prečo si
nechať spraviť krajší úsmev.

Chcem zažiariť dokonale

Táto procedúra vám zaberie iba 15 minút a zuby budete mať belšie o 2-4 odtiene. Takto si dokážete nájsť čas na svoje zuby a stihnete pritom všetky dôležité udalosti počas dňa.

Chcem rýchlo zažiariť

Bielenie zubov Expres

29 €

Táto procedúra vám zaberie iba 15 minút a zuby budete mať belšie o 2-4 odtiene. Takto si dokážete nájsť čas na svoje zuby a stihnete pritom všetky dôležité udalosti počas dňa.

Chcem rýchlo zažiariť

Postup nášho bielenia

Krok 1: VYPLNENIE FORMULÁRA

Už pri vstupe na recepciu Dental Brothers v OC Central Bratislava vás naše dentálne hygieničky privítajú so širokým bielym úsmevom. V prípade, že máte rezerváciu, prejdete hneď na vyplnenie kontaktného formulára. V opačnom prípade vám ponúkneme najskorší možný termín bielenia zubov!

Úvodná konzultácia

Krok 2: ÚVODNÁ KONZULTÁCIA

Naša dentálna hygienička vám trpezlivo vysvetlí celý postup bielenia zubov, aby vás u nás nič neprekvapilo. Od začiatočného merania aktuálneho odtieňa zubov, až po finálny výsledok. Máte nejaké otázky ohľadom bielenia? Neváhajte sa nás na čokoľvek spýtať!

Krok 3: MERANIE AKTUÁLNEHO ODTIEŇA ZUBOV

Nasleduje zhodnotenie vášho aktuálneho odtieňa zubov. Dentálna hygienička vám pomocou farebného kľúča ukáže, na ktorej pozícii farebného spektra sa vaše zuby nachádzajú. Takto môžete s maximálnou presnosťou vidieť celkový výsledok bielenia.

Krok 4: EUKALYPTOVÝ DEPIGMENTAČNÝ NÁPRSTOK

Nestihli ste si zuby pred bielením vyčistiť? Nevadí! Ako náhradu, ale zároveň aj doplnok ku klasickému čisteniu zubov budete mať k dispozícii náš eukalyptový depigmentačný náprstok. Takto budú vaše zuby pred každým bielením krištáľovo čisté!

Krok 5: NANESENIE OCHRANNÉHO GÉLU

Ďalším krokom je umiestnenie rozvierača úst, ktorý bude po celú dobu bielenia pomáhať udržať vaše ústa bez námahy otvorené. Ešte pred samotným bielením je potrebné na vaše ďasná aplikovať ochranný gél proti ich podráždeniu.

Aplikácia bieliaceho gélu

Krok 6: APLIKÁCIA BIELIACEHO GÉLU

Na zuby následne aplikujeme priehľadnú emulziu v podobe bieliaceho gélu (viď zloženie). Na oči si nasadíte špeciálne okuliare. Teraz vám neostáva nič iné, len si v telke zapnúť váš obľúbený program a relaxovať!

Samotné bielenie zubov

Krok 7: SAMOTNÉ BIELENIE ZUBOV

Po dobu 50 minút bude na vaše zuby svietiť špeciálna LED lampa. Táto LED lampa je certifikovaná, využíva sa výhradne na tento účel a je maximálne bezpečná. V tomto momente sa všetky účinné látky zaktivujú a zuby sa postupne začínajú bieliť. Po celú dobu bielenia zubov budete pravidelne kontrolovaní našimi dentálnymi hygienikmi, ktorí sa postarajú o váš čo najvyšší komfort.

Nanesenie ochranného gélu

Krok 8: APLIKÁCIA REMINERALIZAČNÉHO GÉLU

Po bielení odstránime všetky prebytočné zvyšky bieliaceho gélu. Na zuby nanesieme unikátny remineralizačný gél. Ten vašim zubom a ďasnám dodá potrebné množstvo prospešných vitamínov a minerálov.

Krok 9: MERANIE VÝSLEDKU BIELENIA

Nasleduje zhodnotenie farebného odtieňa vašich zubov po bielení. Keďže naše bielenie vykonávame bez koncentrácie peroxidu, výsledný efekt môže byť veľmi individuálny. Všetko závisí od mnohých faktorov, hrúbky vašej zubnej skloviny a celkovej životosprávy každého z vás. My však garantujeme vybielenie zubov až o neuveriteľných 5-8 odtieňov!

Najčastejšie otázky

Aké zloženie má váš bieliaci gél?

Hlavné zložky nášho bieliaceho gélu sú glycerin, sóda bikarbóna, karagenanový prášok, xylitol, sorbitol, mentolový olej, brusnicový olej, aloe vera gél, kamilkový extrakt, kokamido propyl betain.

Gél neobsahuje hydrogen peroxid preto počas bielenia ani ponecítiš bolesť nič ťa neštípe nepáali. Gél nepoškodzuje ani ďasná ani sklovinu.

Akú technológiu využívate na bielenie zubov?

Táto nová technológia bieli zuby bezpečne a rýchlo. Ošetrenie pozostáva z nanesenia špeciálneho gélu, ktorý sa nanesie na sklovinu. Prenikaním LED diódového špeciálneho svetla  reaguje gél s vlnovou dĺžkou svetla a oxiduje na sklovine čím odstraňuje pigmentáciu. Výsledok bielenia je viditeľný už po prvom zákroku. Na porovnanie a ukázanie zmeny odtieňa zubov používame tzv. shader (rozlišovač farebnej škály zubov).

Celý bieliaci proces bol klinicky preukázaný ako najšetrnejší k zubom a s vynikajúcimi výsledkami. Bieliaci gél je certifikovaný v EÚ. Táto technológia bielenia pochádza z USA.

Ako u vás prebieha bielenie zubov?

Bielenie prebieha v špeciálnych kreslách (vajíčkach), ktoré sú pohodlné a zabezpečujú dostatočnú intimitu. Najskôr si zuby prečistíte pomocou mentolového náprstku a pred samotným bielením vám na zuby, pery a ďasná nanesieme ochranný krém. Do úst aplikujeme optragate, ktorý vám bude celý čas pomáhať mať ústa otvorené. Pripravíme gél v dostatočnom množstve a nanesieme ho na zuby. Potom sa už len pohodlne usadíte a užívate si bielenie pomocou UV LED lampy, ktorá po celú dobu svieti na túto násadku. Pohodlne si len vyložíte nohy a počas celého bielenia sledujete TV a naša odborná asistentka sa o váš komfort postará.

Ako často môžem proces bielenia opakovať?

Naše bielenie odporúčame opakovať každé 4 mesiace. Je to možné aj skôr, avšak pri dodržaní našich odporúčaní po bielení a správnej životospráve to nie je potrebné. Ak však chcete dosiahnuť vyšší efekt, na bielenie môžete prísť aj skôr avšak minimálny odstup medzi jednotlivými bieleniami musí byť 3 dni. Aj keď si možno poviete, ako je možné, že tak skoro, ale keďže náš gél je plne neškodný a nezávadný, tvoje zuby nebudú pociťovať žiaden nekomfort.

Môžem prísť na bielenie aj keď mám kazy, herpes, afty alebo som tehotná?

Zubný kaz nemá vplyv na bielenie a jeho výsledný efekt. Takže áno, kľudne príďte. Bielenie zubov neodporúčame tehotným ženám a ľuďom, ktorí majú oslabený imunitný systém, sú dehydrovaní, majú herpes, afty alebo úraz úst.

Je možné vybieliť zubnú náhradu alebo mostík?

Každá zubná náhrada, ktorá je zhotovená v laboratóriu zubného technika už má svoju farbu, ktorú spolu s vami určil váš zubný lekár. Je teda nereálne, aby vám akékoľvek bielenie vybielilo zubnú náhradu. V tomto prípade je však možné správne a profesionálne očistenie náhrady od všetkých nánosov a povlakov z jedál a nápojov pomocou airflow a nástrojov v rámci dentálnej hygieny. Odporúčame vám teda navštíviť skôr službu Dentálna hygiena premium. Avšak ak si idete dať spraviť zuby tak vám vieme svoje vlastné zuby dobieliť k náhrade.

Prečo naše zuby strácajú belosť?

Môže za to zubný pigment! A ten závisí od vašej životosprávy. Ak teda obľubujete potraviny a nápoje obsahujúce pigment, napr. kávu, čaj, červenú repu, kečup a pod., vaše zuby zožltnú rýchlejšie. Najväčším strašiakom bielych zubov je však fajčenie a časté užívanie liekov. Ďalšími dôležitými faktormi sú aj starostlivosť o chrup a vek každého jednotlivca.

Existujú nejaké vedľajšie účinky vášho bielenia zubov?

Naše bielenie zubov je založené na prírodnej báze. Všetky zložky našich bieliacich gélov sú podrobené toxikologickým skúšam. Preto vašim zubom nehrozí riziko a žiadne vedľajšie účinky nevznikajú.

Akým spôsobom účinkuje váš bieliaci gél?

Ošetrenie pozostáva z nanesenia špeciálneho gélu, ktorý sa nanesie na sklovinu. Prenikaním LED diódového špeciálneho svetla  reaguje gél s vlnovou dĺžkou svetla a oxiduje na sklovine čím odstraňuje pigmentáciu. Výsledok bielenia je viditeľný už po prvom zákroku. Na porovnanie a ukázanie zmeny odtieňa zubov používame tzv. shader (rozlišovač farebnej škály zubov).

Celý bieliaci proces bol klinicky preukázaný ako najšetrnejší k zubom a s vynikajúcimi výsledkami. Bieliaci gél je certifikovaný v EÚ. Táto technológia bielenia pochádza z USA.

Treba sa do Dental Brothers objednať alebo stačí rovno prísť?

Ak chcete mať svoj termín istý, je dobré sa objednať. V prípade, že máme jedno z kresiel voľné, zoberieme vás aj bez rezervácie. Rezerváciu si viete spraviť na našom webe online, kde si vyberiete presne miesto, čas a dátum alebo telefonicky na čísle 0911 112 142.

Čo je biela dieta?

Biela diéta tak, samozrejme, nie je diétou v pravom slova zmysle. 24 hodín po bielené sú póry v zuboch ešte stále otvorené. Akékoľvek škvrny a zafarbenia v potravinách ich tak ľahko zašpinia. Hlavným cieľom bielej diéty je tak vyhnúť sa konzumácii všetkých farebných potravín, ktoré by ušpinili vaše zuby.

Čo je LED lampa na bielenie zubov, ktorú používate?

LED lampa špeciálne navrhnutá pre neperoxidové profesionálne bielenie. Vlnová dĺžka 480 – 505 nm a výkon 30000nW/cm2 poskytujú najlepšie výsledky v praxi pri 50 minútových aplikáciách bielenia. Displej lampy informuje o absorpcii ultrafialového a infračerveného svetla, a tým zabraňuje prehriatiu mäkkých tkanív. Pôsobením bieliaceho gélu za súčasného pôsobenia bieliacej dentálnej lampy je možné dosiahnúť vybielenie zubov o 5-8 odtieňov pričom sú dosiahnuté výsledky porovnateľné ako pri použití peroxidových bieliacich gélov s 6% – 18% obsahu peroxidu.

Bolí vaše bielenie zubov alebo poškodzuje sklovinu?

Naše bielenie zubov nebolí ani počas ani po bielení zubov. Zuby niesu citlivé. Naše bielenie nepoškodzuje ani ďasná ani sklovinu a je určene presne pre vás, ktorí máte obavu alebo zlú skúsenosť.

Galéria

Pre čo najdlhší efekt bieleho úsmevu dodržujte zásady tzv.bielej diéty

Biela diéta:

Odporúčame, aby ste po dobu 48 hodín po bielení zubov nekonzumovali žiadne farebné potraviny, nápoje a nefajčili.

Príklady nevhodných potravín a nápojov:

Káva, čaj, kolové nápoje, sojová omáčka, horčica, kečup, jahody, slivky, špenát, farebnú zubnú pastu či ústnu vodu…

Príklady vhodných potravín

Voda, mliečné výrobky (mlieko, smotana, biele syry, biely jogurt, tvaroh), cestoviny, biele ryby, banány, kuracie prsia bez kože, karfiol, biela paprika, varené zemiaky, biele pečivo…

Potraviny nevhodné na konzumáciu najbližších 5 dní:

Čučoriedky, červená repa, červená kapusta, červené víno, kari…