AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

27. júna 2019

10 najčastejších otázok o bielení zubov

OBSAH ČLÁNKU

Túžite po žiarivo bielom úsmeve, no máte strach z bielenia zubov? U nás v Dental Brothers vám zuby vybielime rýchlo, efektívne a bezbolestne. No najmä, zdravo – bez použitia peroxidu! Neveríte? Presvedčí vás o tom i našich 10 najčastejších otázok ohľadom bielenia zubov.

Prečo vaše zuby strácajú belosť?

Verte či nie, aj naše zuby, podobne ako pokožka, obsahujú pigment. Jeho odtieň je podmienený našou životosprávou. Negatívny vplyv na belosť našich zubov tak má najmä fajčenie, časté užívanie liekov či jednoducho obľuba v konzumácii jedál bohatých na pigmenty. Kvalitu bieleho pigmentu do vysokej miery ovplyvňuje aj starostlivosť o chrup, vek jednotlivca a genetika.

Akú technológiu bielenia využívame?

V Dental Brothers sme efektívne adaptovali populárnu technológiu bielenia zubov z USA, ktorá spĺňa najprísnejšie normy Európskej únie. Zuby si prečistíte pomocou mentolového náprstku, následne vám na zuby, pery a ďasná nanesieme ochranný krém. Nanesieme bieliaci gél, zapnete si svoj obľúbený program a bielenie UV LED lampou sa môže začať!

Aké zloženie má náš bieliaci gél?

Hlavné zložky nášho bieliaceho gélu sú napríklad mentolový olej, brusnicový olej, aloe vera gél, kamilkový extrakt a mnoho iných prírodných zložiek.

Akým spôsobom účinkuje náš bieliaci gél?

Špeciálna LED lampa aktivuje bieliaci gél a vyvolajú proces tzv. depigmentácie organických vrstiev v zubnej sklovine. Zuby sa tak začínajú bieliť od povrchu až k jednotlivým pigmentovým vrstvám zubnej skloviny.

Môžete prísť na bielenie aj keď máte kazy?

Zubný kaz nemá vplyv na bielenie zubov a jeho výsledný efekt. Ak ste teda na pochybách, či môžete prísť aj s neošetreným kazom, kľudne príďte. Avšak, vždy je lepšie, ak sú vaše zuby a ďasná adekvátne ošetrené. Bielenie neodporúčame ľuďom, ktorí majú oslabený imunitný systém, sú dehydrovaní, majú herpes alebo afty.

Je možné vybieliť aj zubnú náhradu, korunku či mostík?

Keďže vaša zubná náhrada je zhotovená v laboratóriu už s existujúcou farbu prispôsobenou vášmu chrupu. Je tak nereálne, aby vám akékoľvek bielenie vybielilo aj zubnú náhradu. Avšak, umelé zuby, korunky a mostíky vieme očistiť od všetkých nánosov a povlakov z jedál a nápojov prostredníctvom našej dentálnej hygieny. A to, pomocou airflow, mechanického odstraňovania povrchových pigmentácií a usadenín, známeho aj ako pieskovanie.

Existujú nejaké vedľajšie účinky bielenia zubov?

Keďže všetky zložky našich bieliacich gélov sú podrobené toxikologickým skúšam a naše bielenie je založené na prírodnej báze, vašim zubom nehrozí žiadne riziko ani vedľajšie účinky.

Ako často môžete proces bielenia opakovať?

Pre zachovanie dokonalého hollywoodskeho úsmevu odporúčame bielenie zubov opakovať každé 4 mesiace. Bielenie je možné opakovať aj skôr, ale pri dodržaní našich odporúčaní o bielení zubov a správnej životospráve to nie je potrebné. 

Ako udržíte vaše zuby biele čo najdlhšie?

Bezprostredne po bielení zubov neodporúčame konzumovať žiadne farebné potraviny a nápoje. Bielenie bude najefektívnejšie vtedy, ak budete dodržiavať zásady tzv. bielej diéty. Dva dni po bielení zubov by ste si mali dopriať len jedlá s bielym pigmentom ako vodu, mlieko, syry, banány, karfiol či kuracie mäso. Naopak, vyhýbajte sa silno pigmentovaným jedlám a nápojom ako káve, čaju alebo kolové nápoje. Najbližších 5 dní vynechajte z jedálnička aj čučoriedky, červenú repu, červenú kapustu, červené víno, červenú kapustu červené víno a kari.

Zdieľať: