AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

23. januára 2018

5 mýtov o dentálnej hygiene, ktoré ste doteraz možno nevedeli

OBSAH ČLÁNKU

Ak sa niečo dlho hovorí, stáva sa to pravdou. Tvorba mýtov v oblasti dentálnej hygieny vás zaručene prekvapí. Neverte im, inak budete musieť znášať nepríjemné následky. Prečítajte si najčastejšie mýty o dentálnej hygiene.  Zbavíte sa tak zlozvykov a navyše pomôžete svojim zubom, aby ostali zdravé.

Zuby si máme čistiť 2 minúty

Toto tvrdenie nie je celkom pravdivé. Prečo? Neexistuje presné časové rozmedzie, počas ktorého by sme si mali zuby čistiť. Dôležité je, vykonávať ústnu hygienu dôsledne a precízne. Technika je pri čistení zubov najdôležitejšia. Neobmedzujte sa preto časom a myslite na svoje zuby. Urobte všetko pre to, aby ste im poskytli tú najlepšiu starostlivosť, aj keď sa pri čistení zdržíte o minútu viac.

Dentálnu hygienu stačí absolvovať raz ročne

Dentálnu hygienu by ste mali absolvovať minimálne 2x ročne. Tak toto tvrdenie by bolo správne. Dentálna hygiena je tým najdôležitejším preventívnym opatrením pred tvorbou zubného kazu. Tvorba povlaku a následne zubného kameňa je u pacientov individuálna, preto je dôležité navštíviť dentálneho hygienika. Ten, na základe ošetrenia určí najvhodnejší termín ďalšej návštevy.

Ústna voda vyčistí medzizubné priestory

Určite nie. Mýtus o tom, že stačí ak si pred spaním prepláchnete ústa vodou a zuby sú čisté sa nezakladá na pravde. Po použití ústnej vody síce máme pocit sviežeho dychu, naše zuby však ostávajú neočistené. Dôležite je uvedomiť si dôležitosť jednotlivých dentálnych úkonov. Určiť, ktoré z nich sú doplnkovými, a ktoré tými nevyhnutnými. Práve používanie klasickej zubnej kefky, či elektrickej zubnej kefky je nevyhnutným pre správne dodržiavanie ústnej hygieny. Zabudnúť by sme nemali ani na medzizubné priestory, ktoré sú najrizikovejšími pri tvorbe zubného kazu.

Deti nemusia chodiť na dentálnu hygienu

Práve naopak. Je veľmi dôležité, aby dieťa navštevovalo dentálneho hygienika už od útleho detstva. Prvú návštevu by dieťa malo absolvovať hneď po prerezaní prvých zúbkov. Nezabúdajte na fakt, že mliečne zuby ovplyvňujú rast a vývin tých trvalých, preto by ste starostlivosť o nich nemali zanedbať. Dentálna hygiena pomôže dieťaťu naučiť sa správnu techniku čistenia zubov, ktorá je kľúčová pri starostlivosť o chrup. Navyše sa dieťa zbavuje strachu zo zubného ošetrenia.

Zuby ostanú zdravé, ak nebudem jesť sladkosti

Tvorbu zubných kazov podmieňujú kyseliny v ústnej dutine, ktoré produkujú kazotvorné baktérie. Áno, baktérie sa živia práve prijatými cukrami, avšak tie neobsahujú iba sladkosti. Skrývajú sa v potravinách, v ktorých by ste ich možno ani nečakali. Pri stravovaní by sme mali zvoliť optimálny prísun potravín. Uškodiť nám totiž môžu aj omáčky, oriešky, slané pečivo a mnoho ďalších potravín, ktoré nezaraďujeme medzi sladkosti. Ak venujete dentálnej hygiene dostatočnú pozornosť, nemusíte sa sladkostí ani iných potravín báť. Ak sú zuby čisté, baktérie nemajú šancu!

Objednajte sa ku nám ešte dnes. Tešíme sa na vašu návštevu. 🙂

Zdieľať: