AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

21. apríla 2017

Ako šetrne vybieliť zuby: S chémiou či bez nej?

OBSAH ČLÁNKU

Zuby si bielili už Egypťania, len nie prostredníctvom drahých prístrojov a chémie, ale iba sódy a popola. Dnes poznáme viacero metód, ako si vybieliť zuby. V krátkosti vám objasníme ich výhody a nevýhody.
Každý z nás chce mať krásny úsmev a zdravý chrup. Je však úplne prirodzené, že keď konzumujeme rôzne farebné potraviny či pijeme sladké nápoje, naša zubná sklovina sa nám zafarbí. Preto nie je ničím zvláštnym, keď vám zubár alebo dentálny hygienik odporučí vybielenie zubov. Otázkou už len ostáva, ako a či to vaše zuby nepoškodí.

Bielenie peroxidom – objav 20. storočia

Asi najznámejšou metódou je bielenie zubov pomocou peroxidu vodíka. Účinky peroxidu na farbu zubnej skloviny boli objavené v roku 1970. Dovtedy sa peroxid využíval v antiseptických roztokoch na vyplachovanie úst. Peroxidové bielenie funguje tak, že zasahuje do štruktúry pigmentu zubu. Je to intenzívnejšie bielenie, ale zase menej šetrné k zubom, a preto si treba dávať veľký pozor na to, kto vám ho robí a s akou percentuálnou koncentráciou chemického prostriedku. Zuby sú po tomto zákroku citlivejšie a bolestivejšie. Človek musí počas 2 týždňov dodržiavať bezfarebnú diétu, a teda sa vyhýbať napríklad jedeniu ovocia, zeleniny či omáčok. Za tento zákrok zaplatíte slušnú sumu peňazí.

Roztok musí mať maximálne 6 % peroxidu

V mnohých zubných ambulanciách, ale i kozmetických centrách využívali silný roztok peroxidu (30 %), po ktorom sa ľudia sťažovali na znecitlivenenie zubov či problémy s ďasnami. Išlo doslova o drastické bielenie, ktoré muselo byť stopnuté. V roku 2014 zasiahla Európska únia, ktorá vydala legislatívu, respektíve zákaz bieliť zuby s roztokom peroxidu silnejším ako je 6 %.

Na druhej strane, chemické bielenie zubov má aj svoje výhody, ktorými je dosiahnutý efekt bielenia. Je väčšinou výraznejší ako pri inom type bielenia. Môže vydržať až 5 rokov.

Ako vybieliť zuby menej drasticky

Naša metóda, ktorú používame, je jedinečná a v zahraničí veľmi obľúbená. Je založená na pôsobení priehľadného gélu a UV lampy. Celá procedúra je bezbolestná a už po dvoch hodinách po zákroku môžete jesť všetky potraviny. V géli sa nenachádzajú chemické prípravky, čo tiež znamená, že výsledok bielenia bude o pár odtieňov slabší v porovnaní s peroxidom. Preto treba bielenie po čase opakovať. No zase máte istotu, že vaše zuby sú v poriadku, čo je to najdôležitejšie. Výsledok bielenia závisí od pôvodného stavu aj vášho stravovania. Našim klientom však zúbky vieme vybieliť až o 9 odtieňov.

DentalBrothers – súkromná klinika dentálnej hygieny v Bratislave

V našej klinike v Obchodnom dome Central a Obchodnom centre Nivy si môžete nechať zuby vybieliť v modernom a pohodlnom prostredí. Na svoj termín nebudete čakať, ako ste zvyknutí z iných ambulancií. Objednajte sa cez náš web, zavolajte nám alebo sa priamo zastavte v našej klinike.

Ak sa o nás chcete dozvedieť viac, prečítajte si referencie na našej stránke alebo prelúskajte náš Facebook.

Zdieľať: