AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

30. novembra 2017

Ako vybrať kefku pre deti podľa veku?

OBSAH ČLÁNKU

Trápite sa s výberom prvej zubnej kefky pre vaše dieťa? Radi vám poradíme. V nasledujúcej časti blogu vám predstavíme zubné pomôcky pre najmenších. Už od novorodeneckého veku dieťatka treba dôsledne dbať o ústnu hygienu. Netreba zabúdať, že s čistením ústnej dutiny je potrebné začať ešte pred prerezaním prvých zúbkov.  Aj v tomto prípade je smerodajný výber dentálnych pomôcok . Pri prerezávaní prvých zubov sú pomôckou číslo jedna rôzne hryzátka. Kľúčovými faktormi pri výbere dentálnych pomôcok pre deti, by mala byť kvalita a materiál, z ktorých sú vyrobené.

Na čo si dať pri výbere pozor?

Pred kúpou si určite overte, či sa na hryzátku nachádzajú rôzne druhy povrchov, práve tie, totiž umožňujú prekrvenie ďasien, čo má za následok značné zníženie bolesti pri prerezávaní prvých zúbkov. Ďalšou z vecí, ktorú by malo hryzátko zahŕňať je aj prípravná zubná kefka. Ak budete potrebovať pri výbere pomoc, pokojne sa obráťte aj na svojho dentálneho hygienika. Individuálna konzultácia vás vo vašom výbere utvrdí.

Čas na prvú zubnú kefku

Čas na prvú zubnú kefku prichádza hneď po prerezaní prvých zubov. Zubné kefky pre deti sú zvyčajne rozdelené do kategórií, podľa veku dieťaťa. Zubné kefky pre deti do 3-4 rokov a zubné kefky pre deti nad 5 rokov.

Pýtate sa, čím sa od seba líšia?

Prvá zubná kefka, ktorú dieťa používa od prerezania zubov až po dobu 3 rokov,  má obzvlášť jemné štetinky, ktoré sú prispôsobené potrebám dieťatka. Zúbky starostlivo vyčistia, napriek tomu nedráždia ďasná a nespôsobujú ani žiadne iné podráždenie. Ďalším poznávacím znakom prvej, hovorovo povedané „dospeláckej“, zubnej kefky je jej tvar. Na rozdiel od hryzátka má kefka rovnaký tvar a približne rovnakú veľkosť ako klasická zubná kefka.

Kefka má najdôležitejšie časti potiahnuté gumovou vrstvou, ktorá zaisťuje bezpečnú manipuláciu. Tvar kefky je prispôsobený tak, aby dokonale zapadol do rúčky malého dieťatka. Od kefiek, ktoré sú určené na používanie v ďalších rokoch života dieťaťa, sa táto kefka odlišuje aj veľkosťou čistiacej hlavice.
Čistiaca hlavica je malá a dieťa si tak bez problémov môže dôkladne vyčistiť zúbky aj v zadných priestoroch ústnej dutiny.

Zubné kefky pre najmenších

Už od malička je dôležité viesť deti k správnej ústnej hygiene. Tá je možná iba so správnymi dentálnymi pomôckami. Rozmýšľate, akú zubnú kefku vyberiete pre svoje malé ratolesti? Pomôžeme vám, v nasledujúcej časti predstavíme produkty, ktoré sa pre vás môžu stať inšpiráciou

Curaprox CURAkid 4260 Ultrasoft detská zubná kefka

Zubná kefka Curaprox CURAkid je vyrobená s extra jemnými štetinkami. Zaručí tak dieťatku čistenie bez bolesti. Práve štetinky sú pri výbere zubnej kefky veľmi dôležité. Príliš tvrdá zubná kefka, by mohla dieťaťu výrazne poškodiť ďasná a spôsobiť bolesť. Neskôr sa môže táto skúsenosť premietnuť do zlej asociácie, ktorú si bude dieťa spájať s čistením zúbkov.
Kefka taktiež disponuje pogumovanom rukoväťou, ktorá umožňuje dieťatku jej stabilné uchopenie.

Curaprox CS 7600 UltraSoft SMART

Curaprox CS 7600 UltraSoft SMART je vhodnou voľbou približne po piatom roku dieťaťa. Ak sa rozhodnete vyskúšať ju, určite neoľutujete. Vášmu dieťatku poskytne dôslednú a zároveň šetrnú starostlivosť o zúbky. Štetinky sú extrémne husté, čo zaručuje efektívne čistenie. Malá hlavica kefky umožňuje dobrú manipuláciu v detských ústach, dieťa tak hravo vyčistí všetky priestory.

DF 967 Šabličky

Dentálna hygiena zahŕňa aj čistenie medzizubných priestorov, netreba na nich zabúdať ani pri ústnej hygiene detí. Šabličky sa pre deti stávajú istou formou náhrady dentálnej nite. Použitie dentálnej nite je v detskom veku značne komplikované. Najväčšie problémy majú deti s jej samotným uchopením. Práve použitie šabličiek sa stáva pre deti jednoduchším, pretože môžu šabličku uchopiť a následne dôkladne vyčistiť medzizubný priestor, ktorý je najrizikovejší pri tvorbe zubného kazu. Pomocou šabličiek zefektívnite ústnu hygienu vášho dieťaťa tak, že zubné kazy nebudú mať šancu!

Zdieľať: