AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

4. januára 2018

Čo je to ústna sprcha? Stručný návod na používanie

OBSAH ČLÁNKU

Dentálna hygiena zahŕňa množstvo úkonov, ktoré sú pre nás preventívnymi opatreniami pred tvorbou zubného kazu. Na ich vykonávanie môžeme použiť okrem klasickej zubnej kefky, medzizubnej kefky, či zubnej nite aj mnohé iné inovatívnejšie pomôcky. Jednou z nich je práve ústna sprcha.

Čo je to ústna sprcha?

Ak ste ešte o ústnej sprche nepočuli, v nasledujúcej časti nášho blogu vám ju predstavíme. Ústna sprcha je šikovnou dentálnou pomôckou, ktorou môžete nahradiť používanie ústnej nite, či medzizubnej kefky.

Ako je to možné?

Ústna sprcha dokáže prostredníctvom tlaku vody vyčistiť medzizubné priestory a línie ďasien. Čistenie medzizubných priestorov je pri našej ústnej hygiene nevyhnutnosťou, sú totiž dokonalým prostredím pre baktérie, ktoré spôsobujú tvorbu zubného kazu. Ďalšou výhodou ústnej sprchy, za ktorú od nás dostáva plusové body, je jej masážna schopnosť. Po jej použití budú vaše ďasná prekrvené a posilnené.
Ústna sprcha je tou ideálnou voľbou aj pre tých, ktorí nosia zubné strojčeky, korunky, mostíky, či implantáty. Umožňuje totiž detailné vyčistenie všetkých priestorov v ústnej dutine.

Ústna sprcha a jej použitie

V súčasnosti si môžeme vyberať z rôznych druhov a značiek ústnych spŕch. V princípe je však ich použitie rovnaké s minimálnymi odlišnosťami.

Ako na to?

Vykonávanie ústnej sprchy začína pripojením prístroja k elektrickému zdroju a jeho následným zapnutím.
Pri prvom použití je dôležité nastavenie regulátora tlaku. Je potrebné, aby bol tlak pri prvom použití na najnižšom stupni, postupne môžete tlak zvyšovať podľa vlastnej potreby. Ak si nie ste istí, aký tlak je pre vás tou najvhodnejšou voľbou, poraďte sa so svojim zubným lekárom, alebo dentálnym hygienikom. Na základe individuálnych charakteristík a potrieb vám zubný lekár určí vhodný tlak vody na výkon ústnej sprchy.

Ďalším krokom po nastavení tlaku je naplnenie nádržky. Nádržku napĺňame vždy vlažnou vodou.
Do vody si môžete pokojne pridať ústnu vodu, antibakteriálny či hojivý roztok, zabezpečíte si tak 100 % sviežosť vášho dychu. Následne si môžete vybrať trysku, ktorú nasadíte do stredu rukoväte.
Odstránenie trysky, alebo jej výmena je možná okamžite, a to stlačením gombíka na jej vybratie.

Ako správne vložiť trysku do úst?

  • Dôležité je správne pootočiť trysku v ústnej dutine tak, aby jej ústie smerovalo na zuby.
  • Následne je potrebné mierne zovretie pier.
  • S miernym náklonom nad umývadlom môžeme zapnúť prístroj a nastaviť tlak pomocou otočného regulátora.
  • Čistenie zubov vykonávame v smere od zadných zubov k predným.
  • Prúd vody môžete kedykoľvek prerušiť tlačidlom na prerušenie.
  • Po ukončení čistenia zubov ústnou sprchou prístroj vypneme, vyberieme trysku z nástavca a vyprázdnime nádržku.

Používanie ústnej sprchy je jednoduché a zároveň veľmi účinné. Ak rozmýšľate, či ústnu sprchu vyskúšate aj vy, neváhajte. Už po prvom použití sa zaručene stane súčasťou vašej ústnej hygieny.

Zdieľať: