AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

2. mája 2024

Detská dentálna hygiena – prvá skúsenosť so zubárskym kreslom

detská dentálna hygiena

OBSAH ČLÁNKU

Mnohí ľudia, a to nielen deti, majú veľký strach zo zubárov. Je to predovšetkým dôsledok nepríjemnej skúsenosti v detskom veku. Dentálna hygiena pre deti v Dental Brothers môže byť tou správnou voľbou, aby nebolo dieťa vo vyššom veku traumatizované. Objednajte svoje dieťa na detskú dentálnu hygienu, ktorá je príjemná a bezbolestná.

Dentálna hygiena pre deti – čisté a zdravé zúbky do dospelosti

Dentálna hygiena je dôležitým krokom na zachovanie si zdravých zubov a ďasien. Ako sa hovorí: „Starého psa novým kúskom nenaučíš“. To isté platí aj v prípade správnej dentálnej hygieny. Najmä v mladšom veku je potrebné naučiť deti, ako by sa mali starať o svoju ústnu dutinu. A práve to je cieľom dentálnej hygieny u malých detí – prevencia a poučenie dieťaťa o správnom a dôkladnom čistení zúbkov. Okrem toho prináša detská dentálna hygiena mnoho výhod a priaznivých účinkov na ústnu dutinu. 

detská dentálna hygiena

Dôvody, prečo podstúpiť detskú dentálnu hygienu

Cieľom dentálnej hygieny u detí je zabezpečiť, aby mali zdravé zuby a ďasná. Dôležitou súčasťou dentálnej hygienu u detí je aj poučenie o správnych návykoch pri čistení zubov. Vďaka tomu budú mať deti zdravú ústnu dutinu až do dospelosti. Medzi hlavné dôvody, prečo podstúpiť detskú dentálnu hygienu patria:

  • Prevencia kazov: Pravidelné čistenie zubov a správne techniky čistenia pomáhajú odstrániť zubný plak a zamedziť vzniku kazov.
  • Ochrana ďasien: Pravidelná ústna hygiena pomáha minimalizovať riziko zápalov ďasien a ďalších problémov s ďasnami.
  • Výchova k správnej ústnej hygiene: Deti sa už v mladom veku naučia, ako si čistiť zuby správne a dôkladne, ako používať zubnú niť a ďalšie dentálne pomôcky.
  • Včasná diagnostika a liečba problémov: Pri pravidelnej návšteve zubného lekára je možné odhaliť a liečiť rôzne problémy so zubami včas, ako napríklad aj nesprávny vývin zubov.

Detská dentálna hygiena má významný vplyv na celkové zdravie ústnej dutiny a zubov v dospelosti, a preto by ste to nemali zanedbávať.

dentálna hygiena pre deti

Profesionálna detská dentálna hygiena v Dental Brothers

Profesionálna dentálna hygiena pre deti v Dental Brothers je veľmi príjemný a bezbolestný proces. Ide o ideálnu prvú skúsenosť vášho dieťaťa so zubárskym kreslom. Okrem kontroly stavu ústnej dutiny a čistenia zubov kladieme dôraz aj na poučenie dieťaťa o správnom a dôkladnom čistení zúbkov. Zabudnite na dentálnu hygienu, po ktorej bude vaše dieťa traumatizované. Práve naopak. Z nášho zubárskeho kresla odíde so zdravým a krásnym úsmevom.

Máte záujem o profesionálnu detskú hygienu? V prípade záujmu nás kontaktujte na telefónnom čísle 0911 112 142 (OC Central), 0917 196 170 (OC Nivy), e-mailom na central@dentalbrothers.sk alebo pomocou kontaktného formulára.

Zdieľať: