AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

4. júna 2024

Fotokompozit – estetický materiál na úpravu zubov

OBSAH ČLÁNKU

Fotokompozit patrí v súčasnosti medzi najvyužívanejší materiál v stomatológii. Slúži predovšetkým na estetickú úpravu zubov či ako výplň namiesto tradičných amalgámov. Procesom polymerizácie tento špecifický materiál stvrdne a spojí sa so zubnou sklovinou. Vďaka tomu je možné upravovať tvar zubov či vypĺňať medzery po odstránení zubného kazu. Trápi vás tvar vašich zubov? Objednajte sa na estetickú úpravu fotokompozitom do Dental Brothers.

Úprava zubov fotokompozitom

Estetická úprava fotokompozitom predstavuje šetrný postup. Pri používaní fotokompozitu je potrebné dodržiavať správny postup, aby bol materiál trvácny a kvalitný po celú dobu. Obrovskou výhodou fotokompozitu je bezbolestnosť pri nanášaní. Fotokompozit je možné využiť viacerými spôsobmi, a to buď ako výplň pri odstránení zubného kazu, alebo na úpravu tvaru zubov. Pri dostavbe zubov nie je potrebné zuby brúsiť ani podávať anestéziu. Zvyčajne sa tento proces odporúča podstúpiť ľuďom, ktorí chcú zmeniť len tvar a dĺžku svojich zubov, napríklad pri zlomení zuba.

Ako sa fotokompozit používa na úpravu zubov?

Fotokompozitná živica je materiál zložený z malých čiastočiek skla alebo keramiky v živicovom spojive. Pri používaní sa vytvorí plastický materiál, ktorý tuhne pod modrým svetlom polymerizačnej lampy. Je potrebné, aby bolo pri aplikácii vytvorené čisté a suché prostredie, aby nedošlo ku kontaminácii. Správnym postupom sa vytvorí fotokompozit, ktorý je odolný, estetický a lesklý. Estetická úprava zubov fotokompozitom slúži najmä na úpravu tvaru zubov, nie na zmenu farby zubov.

Aké sú rozdiely medzi fotokompozitom a amalgámom?

Amalgám je materiál, ktorý sa v stomatológii využíval vyše 100 rokov. Jeho nevýhodou je však sfarbenie. Aplikovaním amalgámu sa vytvorí tmavá plomba, ktorá nie je esteticky príťažlivá. Zároveň je nutné pred aplikovaním vyvŕtať veľkú časť zuba, ktorú amalgám zafixuje. Bohužiaľ, amalgám sa pri tuhnutí rozpína, a preto môže dôjsť k poškodeniu či prasknutiu zuba aj po niekoľkých rokoch. Fotokompozit sa naopak nanáša v tenkých vrstvách na miesta, ktoré sú poškodené. Nahrádza sa tak len poškodené tkanivo zubov. Fotokompozit je lesklý a biely, a preto je možné ho použiť aj na predné zuby.

Estetická úprava fotokompozitom v Dental Brothers

Fotokompozit má množstvo výhod, ako je napríklad vysoká estetická úroveň, odolnosť, dlhá životnosť, absencia alergických reakcií, či zamedzenie opätovného vzniknutia zubného kazu. Fotokompozit sa okrem výplní využíva aj na úpravu tvaru zubov. V prípade, že nie ste spokojní s tvarom vašich zubov, máte zo zuba odštiepené alebo si chcete zuby predĺžiť, potom je estetická úprava fotokompozitom pre vás tým správnym riešením. V Dental Brothers sa venujeme estetickej korekcii zubov fotokompozitom. Ide o bezbolestný a šetrný postup k zubom a k zubnej sklovine. Pri aplikácii fotokompozitu nie je potrebné zuby brúsiť ani podávať anestéziu. Vďaka estetickej úprave fotokompozitom môžete mať dokonalý úsmev už za okamih. Objednajte sa do Dental Brothers na termín, ktorý vám najviac vyhovuje.

Zdieľať: