AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

19. januára 2018

Hradí dentálnu hygienu poisťovňa? Získajte príspevok 30 eur

OBSAH ČLÁNKU

Pravidelná dentálna hygiena je pre zdravý chrup nevyhnutná. Okrem správneho čistenia zubov doma by sme mali raz za čas sadnúť do zubárskeho kresla, aby sa o naše zúbky postarali profesionáli. Trápi vás suma, ktorú za dentálnu hygienu platíte? Získajte príspevok až 30 eur.

Kedy je potrebné navštíviť zubára?

Zubný povlak je prirodzenou súčasťou ústnej dutiny. Doma ho odstránime mechanicky, teda kefkou, no stačí si párkrát zabudnúť umyť zuby, prípadne si ich umyť nedostatočne, a zubný kameň je na svete. Vtedy už domáce čistenie nestačí – musíme navštíviť zubára.

Ktorá poisťovňa poskytuje príspevok?

Profesionálne ošetrenie zubov často nie je lacnou záležitosťou. Našťastie môžeme do ambulancie chodiť o čosi radšej – vďaka príspevku na dentálnu hygienu. Od roku 2018 poisťovňa Union za účelom prevencie zubného kazu prispieva sumou vo výške až 30 eur.

Ako získať príspevok 30 eur?

Do zubnej ambulancie príďte s vytlačenou žiadosťou o úhradu príspevku na dentálnu hygienu, ktorú si zdarma stiahnete zo stránok poisťovne Union. Lekárom vyplnenú žiadosť spolu s účtovným dokladom potom zanesiete alebo pošlete poštou poisťovni. Po spracovaní žiadosti vám poisťovňa poukáže príspevok na účet alebo poštovou poukážkou na adresu.

V prípade, že nemáte chuť strácať čas tlačou a sťahovaním žiadosti, netrápte sa. V Dental Brothers máme pre vás pripravené všetko potrebné. Dokonca vám radi pomôžeme s vyplnením údajom.

Aké sú podmienky nároku na príspevok?

Príspevok získa každý poistenec poisťovne Union starší ako 18 rokov, ktorý v roku 2017 absolvoval preventívnu prehliadku u stomatológa. Maximálna výška príspevku je 30 eur za rok.

Čo vás na dentálnej hygiene čaká?

Kým vy budete pokojne sedieť v pohodlí kresla, Dental Brothers sa bezbolestne postarajú o čistenie vášho chrupu. Bratia odstránia zubný kameň a zubný povlak nielen v medzizubných priestoroch, ale aj na ťažko dostupných miestach. Súčasťou dentálnej hygieny je tiež inštruktáž, ako zuby správne čistiť.
Ako presne bude dentálna hygiena prebiehať? Prečítajte si viac v predchádzajúcom článku o tom, ako dôkladne odstrániť zubný kameň.

Zdieľať: