AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

Otestujte sa a vyhrajte

Krásne a zdravé zuby súvisia predovšetkým so správnou starostlivosťou o ústnu dutinu. Staráte sa o svoje zuby správne? Otestujte sa a overte svoje znalosti o dentálnej hygiene v našom kvíze a vyhrajte poukážku na službu All Inclusive. Žrebujeme až troch výhercov.

Koľkokrát sa odporúča podstúpiť dentálnu hygienu u dentálnych hygienikov?

Správne! Nesprávne!

Dentálnu hygienu u dentálnych hygienikov sa odporúča absolvovať aspoň 2x ročne nezávisle od toho, či sú vaše zuby zdravé alebo nie. Okrem dôkladného vyčistenia zubov vám dentálni hygienici vysvetlia správny spôsob čistenia zubov a odporučia dentálne pomôcky pre vaše zuby.

Ktorú dentálnu pomôcku môžete pri čistení zubov vynechať?

Správne! Nesprávne!

Ústna voda pomáha proti zápachu úst, teda halitóze. Ústna voda zuby nečistí, a preto je pri čistení zubov možné ju vynechať. Je dobré si pamätať, že ústna voda nikdy nenahradí zubnú kefku a pastu. Nesprávne používanie ústnej vody vám viac môže uškodiť, než pomôcť.

Je možné odstrániť zubný kameň pomocou zubnej kefky a pasty?

Správne! Nesprávne!

Zubný kameň vzniká z dôvodu nesprávnej ústnej hygieny a hromadením zubného povlaku, na ktorom sa ukladajú zvyšky potravy a minerálne látky zo slín. Zubný povlak teda nie je možné odstrániť len zubnou kefkou a pastou. Odstrániť zubný kameň vám pomôžu dentálni hygienici na dentálnej hygiene. Prečo je to dôležité? Zubný kameň uvoľňuje látky, ktoré sú nebezpečné pre ďasná a zuby. Z toho dôvodu vzniká zápal ďasien či napríklad zubný kaz.

Akú zubnú kefku z hľadiska tvrdosti sa odporúča na zuby používať?

Správne! Nesprávne!

Mnoho ľudí si myslí, že používaním tvrdej zubnej kefky sa im podarí zo zubov odstrániť alebo oškrabať všetky nečistoty. Tvrdá zubná kefka vašim zubnom, zubnej sklovine a ďasnám však môže uškodiť. Tvrdosť kefky si môžete zvoliť podľa vlastných preferencií a stavu vašich zubov, avšak vo všeobecnosti platí, že by ste mali používať mäkkú zubnú kefku s jemnými štetinkami naukladanými k sebe nahusto. Štetinky by nemali byť ohnuté ani nijak poškodené.

Sú zubné pasty s fluoridom pre zuby zdravé?

Správne! Nesprávne!

Fluoridy majú v zubnej paste nezastupiteľné miesto. Fluoridy ako také majú silné protikazové účinky, čo má veľký význam pri prevencii zubného kazu. Okrem toho majú veľký vplyv aj na zvýšenie odolnosti a stálosti skloviny. Preto sa odporúča používať zubné pasty s fluoridom.

Overte svoje znalosti o dentálnej hygiene
0 - 1 bod:
Správna ústna hygiena a návšteva u dentálnych hygienikov je dôležitá najmä z hľadiska zdravia zubov, ďasien a ústnej dutiny. Preto je potrebné pri čistení zubov používať správne dentálne pomôcky a dodržiavať zásady správneho čistenia zubov.
2 - 3 body:
Človek môže pri čistení zubov občas pochybiť. Avšak pravidelné chyby, nepravidelná ústna hygiena a neabsolvovanie dentálnej hygieny u dentálnych hygienikov môže narobiť vo vašej ústnej dutine veľké problémy.
4 - 5 bodov:
Dodržiavanie správnych zásad čistenia zubov, používanie tých správnych dentálnych pomôcok a návšteva u dentálnych hygienikov sa preukáže aj na stave vašich zubov. Zdravé a krásne zuby dosiahnete práve kombináciou všetkých týchto troch faktorov.

Ďakujeme! Vyplňte svoje údaje a súťažte s Dental Brothers o darčekovú poukážku na All Inclusive.