AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

8. mája 2019

Môžu žuvačky očistiť vaše zuby? Poznáme odpoveď!

OBSAH ČLÁNKU

Myslíte ste si, že žuvačka je rovnako účinná ako čistenie zubov? Nie ste úplne na omyle! Podľa Asociácia amerických dentistov, žuvačky bez cukru, alebo s nízkym obsahom cukru, pomáhajú predchádzať zubnému kazu. Zároveň pôsobia ako prevencia voči zubnému kazu. A najmä, po jedle. Okrem toho, že slúži na osvieženie nášho dychu, pomáha aj zlepšovať zdravie naše ústnej dutiny. Tu je preto niekoľko výhod žuvačiek!

Žuvačky neutralizujú PH v ústach a posilňujú sklovinu 

Štúdie zistili, že žuvačky bez cukru zvyšujú prúdenie slín v ústach. Tieto sliny, navyše, obsahujú viac vápnika ako bežné sliny, preto pomáhajú posilniť zubnú sklovinu. Žuvačky pomáhajú riediť cukry a potravinové častice.

Sliny taktiež neutralizujú a zbavujú ústa škodlivých kyselín, ktoré vznikajú vtedy, keď baktérie na zuboch rozbijú jedlo v ústach. Ak sa táto kyselina dôkladne neodstráni, môže časom poškodiť zubnú sklovinu a spôsobiť zubný kaz.

Zabraňujú vzniku zubného povlaku 

Žuvačka po čistení zubov pomáha znížiť množstvo povlakov v ústach. Avšak, nie je efektívna do takej miery ako ústna voda. Môže sa síce dostať na povrch zubov, ale nedosiahne medzi zuby tak, ako stará a dobrá zubná niť.

Žuvačky nie sú náhradou za čistenie zubov! 

Aj keď žuvačka bez žuvačky môže pomôcť udržať vaše zuby čistejšie v krátkodobom horizonte, neexistuje žiadna náhrada za čistenie zubov každý deň. Z toho vyplýva, že žuvačky môžu byť pomocou pre každodennú rutinu dentálnej hygieny, no nie sú schopné plnohodnotne nenahradiť čistenie a nitkovanie zubov.

Nemôžete čistiť zuby okamžite po jedle? Vtedy sú žuvačky vhodnou alternatívou, ako sa zbaviť škodlivých baktérií na zuboch. Samozrejme, len pokiaľ nebudete schopní riadne si vyčistiť zuby. Okrem starostlivosti o vaše zuby by ste nemali zabúdať na absolvovanie preventívnej prehliadky raz ročne a dentálnej hygieny dvakrát ročne!

Niekoľko zaujímavých faktov o žuvačkách a ústnej dutine 

  • jeden kus žuvačky môže zachytiť až 100 miliónov baktérií
  • predchádza vzniku zubného povlaku
  • znižuje citlivosť zubov spôsobenú bielením zubov
  • posilňuje zubnú sklovinu
Zdieľať: