AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

9. októbra 2020

Odpovedáme na vaše najčastejšie otázky ohľadne bielenia zubov

OBSAH ČLÁNKU

Uvažujete o bielení zubov? Máte pochybnosti, či je bielenie vhodné akurát pre vaše zuby? Nie ste sami! Mnoho z nás by aj bielenie zubov s radosťou absolvovalo, no v momente, keď si už máme rezervovať termín bielenia, prichádza na rad váhanie. Možno ste ešte tento rok neboli na preventívnej prehliadke a máte kazy. Alebo sa vám v deň vašej rezervácie vyhodí herpes či afta. Prípadne máte korunku, mostík či zubnú náhradu. Ako je to teda s bielením v týchto prípadoch?

Bielenie zubov a kazy

V rámci akejkoľvek dentálnej procedúry je samozrejme najlepšie, ak sú vaše zuby a ďasná adekvátne ošetrené. Jednou z vecí, ktorá ale rozhodne nemá vplyv na bielenie zubov a jeho výsledný efekt, je zubný kaz. V tomto prípade vám tak nehrozí žiadne nebezpečenstvo a bielenie môžete absolvovať aj s neošetreným kazom.

Infekčné ochorenia ústnej dutiny

Úplne iná situácia nastáva vtedy, ak trpíte akýmkoľvek infekčným alebo vírusovým ochorením ústnej dutiny. V prípade, že máte herpesy, afty alebo iné podobné ochorenia ďasien, neodporúčame vám absolvovať akúkoľvek dentálnu procedúru. Samozrejme, iba ak nie je spojená s liečbou daného dentálneho problému. Poraďte sa preto s vaším zubným lekárom alebo hygienikom, či bielenie zubov môžete alebo nemôžete absolvovať.

Bielenie zubov v tehotenstve?

Po krásnom žiarivom úsmeve túži naozaj každý z nás. V našej ordinácii sa často stretávame s otázkami ohľadom toho, či je bielenie zubov vhodné aj pre tehotné ženy. Aj keď naše bielenie zubov nemá žiadne vedľajšie účinky, prevencia je lepšia ako liečba. Bielenie zubov preto neodporúčame tehotným ženám, ale ani ľuďom s oslabeným imunitným systémom či problémami s dehydratáciou.

Korunka, mostík, náhrada

Pre všetky typy „umelých zubov“, čiže implantátov, koruniek, mostíkov či zubných náhrad platia rovnaké pravidlá. Sú zhotovené zubným technikom v laboratóriu s vopred nameraným farebným odtieňom korešpondujúcim s aktuálnou farbou vašich zubov. Žiadna metóda bielenia zubov vám teda nemôže zaručiť ich zosvetlenie.

Avšak, ako vynikajúcu alternatívu by sme volili profesionálne očistenie náhrady od najrôznejších nánosov a povlakov z jedál či farebných nápojov. Túto procedúru môžete absolvovať v rámci dentálnej hygieny premium a techniky nazývanej airflow, teda pieskovaním pomocou vody, jemného prášku a vzduchu.

Bielenie zubov v Dental Brothers

Patríte do tej šťastnejšej skupiny ľudí, ktorí bielenie zubov môžu absolvovať? V tom prípade si rezervujte termín vašej procedúry prostredníctvom nášho online rezervačného formulára ešte dnes! Doprajte vašim zubom zaslúžený wellness v pohodlí Dental Brothers obývačky s vaším obľúbeným televíznym programom a aspoň na chvíľu si tak oddýchnite od vašich každodenných povinností.

Navyše, proces bielenia v Dental Brothers je šetrný k vašim zubom, keďže naše gély neobsahujú peroxid vodíka, ktorý je nahradený vlastnými špeciálnymi zložkami a tak si môžete dopriať bielenie zubov bez toho, aby to uškodilo vašej zubnej sklovine.

Zdieľať: