AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

Fluoridácia zubov

Cena:

30€

/ jedno zuboradie

Fluoridácia zubov

Obsah fluoridov je možné nájsť aj v bežne dostupných potravinách. Často však toto množstvo nie je postačujúce pred ochranou zubov a vznikom zubného kazu. Vtedy sa odporúča fluoridácia, ktorá slúži na ochranu zubov pred vznikom kazu. Okrem toho fluoridácia pomáha pri zvyšovaní odolnosti zubnej skloviny voči zubnému kazu, podporuje a ovplyvňuje cyklickú remineralizáciu zubnej skloviny po kontakte s kyselinami a zabraňuje látkovej výmene baktérií. Pri profesionálnej fluoridácii sa používajú gély a laky s obsahom fluóru, ktoré sa nanášajú na zuby. Ide tak o bezbolestný a jednoduchý proces, ktorý trvá maximálne 15 minút.

 

Fluoridácia zubov u detí

Už pri vnútromaternicovom vývine je pre zuby dieťaťa dôležité, aký má matka prísun minerálov. Mladé zuby sú mineralizované oveľa menej než trvalé zuby, a preto častejšie dochádza k ich kazovosti. Fluoridácia je potrebná najmä v čase, keď sa zubná sklovina tvorí a dozrieva. Rovnako ako u dospelých ľudí, fluoridáciu zubov môžu podstúpiť aj deti. Taktiež sa vykonáva prostredníctvom fluoridového gélu a laku, ktorý má u detí súhlasné priaznivé účinky ako u dospelých. Teda floridácia slúži na ochranu zubov pre vznikom kazu, podporuje cyklickú reminelizáciu a zabraňuje šíreniu baktérií. Fluoridáciu zubov u detí je možné podstúpiť od šiestich rokov dieťaťa.

 

V prípade záujmu nás kontaktujte na telefónnom čísle 0911 112 142 (OC Central), 0917 196 170 (OC Nivy), e-mailom na central@dentalbrothers.sk alebo pomocou kontaktného formulára.

Objednávkový formulár