AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

Otestujte sa a vyhrajte

Navštevujete dentálnych hygienikov tak často, ako je potrebné a staráte sa o svoju ústnu dutinu správnym spôsobom? Vyskúšajte si náš kvíz o ústnej dutine a traja z vás vyhrajú poukážku na All Inclusive. Výhercovia budú vyhlásení 1.9.2022.

Koľkokrát do roka je potrebné navštíviť dentálnych hygienikov?

Správne! Nesprávne!

Odporúča sa navštíviť dentálnych hygienikov aspoň 2-krát do roka, teda každý polrok aspoň raz.

Koľko trvalých zubov sa nachádza v ústnej dutine?

Správne! Nesprávne!

Človeku sa v priebehu života menia dva typy zubov, a to mliečne a trvalé zuby. Dospelý človek má tak 32 trvalých zubov, z toho 8 rezákov, 4 očné zuby, 8 črenových zubov a 12 stoličiek.

V akom veku by malo dieťa navštíviť zubára po prvýkrát?

Správne! Nesprávne!

Dieťa by prvýkrát malo navštíviť zubného lekára po dovŕšení 1 roka, prípadne po objavení prvého zuba. Vaše dieťa môže taktiež navštíviť aj dentálnych hygienikov, ktorí ho naučia, ako správne a dôkladne si čistiť zúbky.

Zubnú kefku by ste mali meniť každé..........

Správne! Nesprávne!

Odporúča sa vymeniť si zubnú kefku každé 2 – 3 mesiace, po opotrebovaní štetiniek zubnej kefky a po prekonaní každej choroby. Ak používate elektrickú zubnú kefku, vymeniť hlavicu by ste mali tak často, ako aj pri klasickej zubnej kefke.

Zubnú kefku by ste mali skladovať pod uzáverom.

Správne! Nesprávne!

Zubnú kefku by ste mali po použití nechať vo zvislej polohe, napríklad v poháriku a bez uzáveru. Je to z toho dôvodu, že vlhké prostredie pod uzáverom môže spôsobiť zvyšujúce sa množstvo baktérií na zubnej kefke.

Zubná sklovina je najtvrdšia látka v ľudskom tele.

Správne! Nesprávne!

Je to pravda. Zubná sklovina je síce najtvrdšia látka v ľudskom tele, avšak pri nesprávnej starostlivosti môže praskať a štiepiť sa.

Koľko toho viete o zdraví zubov a ústnej dutine?
0 - 2 body:
Hmm, tentokrát to nevyšlo. Vaše znalosti o ústnej dutine nie sú postačujúce. Pozrite si vysvetlenia odpovedí, aby ste sa uistili, že ste porozumeli všetkému ohľadom ústnej dutiny. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac informácií navštívte našich dentálnych hygienikov v Dental Brothers. Tí vám okrem vykonania dentálnej hygieny vysvetlia, ako by ste sa o svoju ústnu dutinu mali dôkladne starať. Svoj termín dentálnej hygieny si môžete dohodnúť v Dental Brothers aj prostredníctvom online formulára.
3 - 4 body:
Ste na dobrej ceste za zdravým úsmevom. Pokiaľ však máte problém s tvorením zubného kazu, zubného povlaku alebo zubného kameňa, neváhajte navštíviť našich dentálnych hygienikov v Dental Brothers. Navštíviť dentálnych hygienikov môžu aj malé deti. Svoj termín dentálnej hygieny si môžete dohodnúť v Dental Brothers aj prostredníctvom online formulára.
5 - 6 bodov:
Gratulujeme, vaše znalosti o ústnej dutine a dentálnych pomôckach sú na špičkovej úrovni. Váš zubný lekár a dentálni hygienici môžu byť na vás právom hrdí. Pokiaľ ste ich však ešte tento rok nenavštívili, neváhajte a podstúpte dentálnu hygienu čo najskôr. Svoj termín dentálnej hygieny si môžete dohodnúť v Dental Brothers aj prostredníctvom online formulára.

Ďakujeme! Vyplňte svoje údaje a súťažte s Dental Brothers o darčekovú poukážku na All Inclusive.