AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

30. novembra 2023

Účinné spôsoby, ako odstrániť zápach z úst raz a navždy

zápach z úst

OBSAH ČLÁNKU

Zápach z úst môže spôsobiť viacero faktorov, a to stav vašej ústnej dutiny, baktérie nachádzajúce sa v ústach, ale dokonca aj zdravotný problém. Toto je 5 účinných spôsobov, ako sa zápachu z úst zbavíte raz a navždy.

Dôvody vzniku zápachu úst

Zápach z úst, odborne halitóza, vzniká z viacerých dôvodov. Za vznik môže nielen nedostatočná ústna hygiena, ale aj zdravotné komplikácie, ktoré sa prejavujú takýmto spôsobom. Ako tento problém odstrániť raz a navždy?

zápach z úst

Bakteriálna aktivita

V ústnej dutine sa nachádzajú rôzne druhy baktérií a mikroorganizmov, ktoré rozkladajú potravinové častice a produkujú látky s nepríjemným zápachom. Práve tieto baktérie môžu byť jednou z hlavných príčin zápachu z úst.

Nedostatočná dentálna hygiena

Ak nedochádza k dostatočnému čisteniu zubov, medzizubných priestorov a jazyka, dochádza k hromadeniu a baktérií v ústnej dutine. Tento proces môže viesť k zhoršeniu dýchania a nepríjemnému zápachu z úst. Najmä po aromatických jedlách alebo skonzumovaní bielkovín sa v ústnej dutine tvorí väčší zápach. Dostatočnou hygienou tento problém viete odstrániť.

Problémy s ďasnami

Zápach z úst môže byť spôsobený aj zdravotnými problémami s ďasnami, ako je napríklad paradentóza alebo zápal ďasien. Tieto stavy vedú k uvoľňovaniu zubov a hromadeniu baktérií v medzizubných priestoroch.

Ako odstrániť zápach z úst?

Zápachu z úst sa viete zbaviť raz a navždy. Stačí dodržiavať jednotlivé kroky a dôkladne dbať na starostlivosť o ústnu hygienu. Toto je 5 spôsobov, ako môžete zápach z úst odstrániť.

Dostatočný príjem vody

Pitie vody môže pomôcť pri produkovaní dostatočného množstva slín, ktoré môžu pomôcť eliminovať zápach. Neochutenú a čistú vodu sa odporúča piť po každom skonzumovaní jedla. Vďaka tomu sa vám vyčistí vaša ústna dutina od zbytočných častíc potravy, ktoré mohli v ústach uviaznuť.

Dôkladná dentálna hygiena

Pravidelné čistenie zubov dvakrát denne je základom prevencie zápachu z úst. Dentálna hygiena znamená používanie správnych dentálnych pomôcok, ako je mäkká zubná kefka, jednozväzková zubná kefka, medzizubná kefka, zubná niť či škrabka na jazyk. Nezabudnite na dôkladne čistenie medzizubných priestorov a okolie stoličiek. Správnou dentálnou hygienou predídete nielen zápachu z úst, ale aj zdravotným problémom. Používať tiež môžete antibakteriálne roztoky, ktoré efektívnejšie eliminujú tvorbu baktérií. Ide však len o doplnok dentálnej hygieny. Pomôcť by mohli aj žuvačky bez cukru, ktoré udržiavajú svieži dych.

Dostatočná hygiena jazyka

Mnoho ľudí zabúda na jazyk. Práve na ňom sa vytvára povlak, ktorý môže obsahovať množstvo baktérií. Preto je potrebné pri dentálnej hygiene používať štetec alebo škrabku na jazyk, ktorou dokážete dôkladne vyčistiť jazyk a zbaviť sa tak nepríjemného zápachu.

Návšteva zubného lekára

Zdravý človek by mal navštíviť svojho zubného lekára aspoň raz ročne. Vďaka takejto preventívnej kontrole je možné odhaliť zdravotné problémy v ústnej dutine a zároveň ich aj odstrániť. Vďaka tomu minimalizujete riziko vzniku závažnejších ochorení, ale aj zápachu z úst.

Profesionálna dentálna hygiena

Profesionálnym čistení zubov a odstránením zubného kameňa dokážete predísť nielen zápachu z úst, ale aj mnohým zdravotným problémom. Dentálna hygiena totižto slúži na udržanie optimálneho stavu ústnej dutiny. Dentálni hygienici vám vedia odstrániť z úst aj tie najtajnejšie zubné usadeniny. Zároveň vám poradia, ako sa správne starať o zuby a ústnu dutinu. Podstúpiť dentálnu hygienu by sme mali minimálne dvakrát ročne.

Zbavte sa zápachu z úst raz a navždy

Je dôležité si uvedomiť, že pravidelná dentálna hygiena a preventívne návštevy u dentálneho hygienika či zubného lekára môžu výrazne prispieť k odstráneniu zápachu z úst. V prípade trvajúcich problémov je potrebné ich konzultovať s odborníkom a určiť presné príčiny vzniku zápachu z úst. Vyskúšajte tieto tipy a podstúpte profesionálnu dentálnu hygienu v Dental Brothers. Objednajte sa na termín, ktorý vám najviac vyhovuje.

Zdieľať: