AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

6. septembra 2019

Prineste vašu starú zubnú kefku a získate zľavu 5 eur!

OBSAH ČLÁNKU

Opotrebovali ste vašu zubnú kefku a potrebujete vymeniť starú za novú? Prineste ju k nám! My vám za odmenu poskytneme zľavu 5 eur na službu, ktorú u nás chcete využiť. Nezáleží na tom, či to bude na dentálnu hygienu, bielenie zubov či náš kompletný all inclusive balíček. Aj takýmto malým krokom však môžete prispieť na ochranu nášho životného prostredia.

Prečo recyklovať zubnú kefku? 

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, kam putuje plastová zubná kefka po tom, čo ju vyhodíte do koša? Realita vás, pravdepodobne, veľmi nepoteší. Všetky zubné kefky, ktoré sú mimochodom zložené z niekoľkých druhov plastov, napokon končia rovnako, ako všetko ostatné. Neoddelené v spaľovniach.

Ako recyklovať zubnú kefku? 

Nesprávne spaľovanie plastových zubných kefiek je jedným z najväčších dôvodov, prečo ju recyklovať. Radi by ste vaše zubné kefky patrične separovali, ale neviete, ako? Vašu zubnú kefku by ste mali recyklovať prostredníctvom špecializovaných zberných dvorov. Alebo ju jednoducho prineste k nám, do Dental Brothers a my už sa o ňu aj o vás náležite postaráme!

Znovuvyužiteľnosť zubnej kefky

Verte či nie, plasty zo starých zubných kefiek po špeciálnej recyklácii len tak nezmiznú. Práve naopak! Dajú sa znova využiť. Napríklad aj na výrobu smetných košov v slovenských školách. Tento krásny projekt vytvorila značka Curaprox spoločne s niekoľkými neziskovými organizáciami. Ich primárnym cieľom je totiž vytvoriť krajšiu a zdravšiu Zem. Tento výnimočný ekologický projekt bol, dokonca, tento rok nominovaný na ocenenie Plastic Recyclers Award v holandskom Amsterdame. 

Vedeli ste, že…?

  • milióny kefiek dovezených na Slovensko nie sú podľa slovenského práva odpadom
  • za odpad je označený iba plastový obal na kefku
  • takýto odpad zo zubnej kefky predstavuje neuveriteľných 56 miliónov ton ročne
  • recyklácia zubných kefiek prebieha v továrni Polyplast v Pliešovciach
  • dizajn plastových košov z kefiek navrhlo štúdio ALLT

Okrem klasickej recyklácie v špecializovaných zberných dvoroch existuje aj niekoľko fun spôsobov, ako zrecyklovať vašu starú zubnú kefku. Môžete ju využiť na čistenie malých a ťažko prístupných miest vo vašej domácnosti, ktoré si zaslúžia detailnú starostlivosť. Alebo z nich jednoducho vytvorte hračku pre vaše dieťa v podobe náramku či alternatívneho maliarskeho štetca. Kreativite sa predsa medze nekladú.

Recykláciou zubných kefiek spoločne bojujeme za zdravšiu Zem!

Zdieľať: