AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

8. februára 2018

Zápal okostice ako daň za pokazený zub. Ako ho liečiť?

OBSAH ČLÁNKU

Určite ste už aj vy zažili silnú, priam až neznesiteľnú bolesť zuba. Neliečený zubný kaz so sebou prináša hlbokú a tupú bolesť. Tá je vo väčšine prípadov ťažko lokalizovateľná. Pacient nadobúda pocit bolesti všetkých zubov.
Ak aj vy trpíte častými bolesťami zubov, určite návštevu zubného lekára neodkladajte. Odstránenie, či zmiernenie bolesti pomocou liečiv je iba dočasné, bolesť sa stupňuje a dokáže vyústiť až do hraničného stavu, kedy je potrebná hospitalizácia pacienta.
Áno, neliečený zubný kaz vám môže spôsobiť obrovské problémy. Jedným z nich je aj zápal okostice, ktorému sa budeme v blogu venovať. V nasledujúcej časti vám priblížime prejavy, príčiny, ale aj liečbu tohto ochorenia.

Čo vám hrozí, ak sa nedáte včas vyšetriť?

V prípade, že je zubný kaz neliečený, zápal sa dostáva do čeľuste. Aj keď primárne môžeme zápal okostice zaradiť medzi ochorenia kostí, s jeho liečením sa stretávajú aj stomatológovia. Hlavným dôvodom jeho vzniku je spomínaný zubný kaz, z ktorého sa zápal šíri ďalej. Napáda práve oblasť čeľuste a tváre.

Ako sa zápal okostice prejavuje?

Najčastejšími prejavmi zápalu je rozsiahly opuch a silná bolesť čeľuste. Opuch sa stupňuje, dochádza k výraznému opuchnutiu pier a nosa. Ďalším z prejavov je silné začervenanie a zvýšenie telesnej teploty. Zápal okostnice môže viesť až k vytvoreniu tzv. abscesu, teda ložiska, z ktorého prostredníctvom otvorenej rany vyteká hnis.

Liečba zápalu okostice

Postup liečenia zápalu okostice môže mať viacero alternatív. Každopádne, prvým krokom je návšteva lekára, ktorý individuálne určí vhodnú liečbu. Na základe druhu a rozsahu zápalu stanoví, aké lieky bude pacient užívať. Zápal zvyčajne ustupuje v priebehu 3-5 dní. Ak sa ale chcete vyhnúť nepríjemným bolestiam a náročnej liečbe radšej neriskujte a vyhľadajte pomoc lekára včas.

Zdieľať: