AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

8. augusta 2023

Zdravý úsmev aj počas leta – využite letné zľavy v Dental Brothers

dentalna hygiena pocas leta

OBSAH ČLÁNKU

Leto je obdobím oddychu, dovoleniek a príjemných zážitkov. No niekedy sa môže stať, že si vaša ústna dutina vyžiada viac starostlivosti, než by ste si priali. Horúce počasie a zmeny stravovacích návykov môžu mať vplyv na zdravie vašich zubov a ďasien. Aby ste sa vyhli nepríjemným problémom, prinášame vám niekoľko užitočných rád, ako sa starať o svoju ústnu hygienu aj počas leta.

Predchádzajte problémom v ústnej dutine počas leta

Povedzme si na rovinu, počas leta je veľmi náročné si kontrolovať stravu a niekedy aj starostlivosť o ústnu dutinu. Najmä pri návšteve kúpalísk, dovoleniek a festivalov, je to o to ťažšie. Pri ochutnávke rôznych teplých a studených jedál sa často môže prejaviť aj citlivosť zubov, ktorá je najčastejšie spôsobená poškodením zubnej skloviny, prípadne zubným kazom. Predchádzajte týmto problémom aj počas leta. Starajte sa o svoju ústnu dutinu podľa týchto tipov a podstúpte dentálnu hygienu v Dental Brothers.

dentalna hygiena

1. Pravidelné čistenie a zubná pasta:

Nezanedbávajte pravidelné čistenie zubov aspoň dvakrát denne. Používajte zubnú pastu s fluoridom, ktorý posilní sklovinu a zamedzí vzniku zubného kazu. Pri dlhšom pobyte mimo domova si nezabudnite so sebou vždy pribaliť zubnú kefku a pastu, a to bez ohľadu na to, kde sa budete nachádzať. Pravidelné čistenie je základom zdravej ústnej dutiny.

2. Pravidelná výmena zubnej kefky:

Zubnú kefku by ste mali meniť každé 3 mesiace alebo aj skôr, ak si všimnete, že sú štetiny opotrebované. Stará a opotrebovaná kefka nevykonáva svoju prácu efektívne.

3. Voda a hydratácia:

V horúcich letných mesiacoch je dôležité mať dostatočný prísun vody. Voda nielen hydratuje váš organizmus, ale aj podporuje tvorbu slín, ktoré majú prirodzený antibakteriálny účinok v ústach. Pravidelné pitie vody vám môže pomôcť udržať si ústnu dutinu čistejšiu.

4. Opatrnosť pri sladkostiach a studených nápojoch:

Počas leta je pokušením skočiť po studenom nápoji, zmrzline alebo iných sladkostiach. Avšak príliš častá konzumácia sladkostí môže spôsobiť tvorbu zubného kazu a ďasná môžu byť citlivejšie na extrémne teploty. Snažte sa tieto dobroty konzumovať s mierou a nezabúdajte si následne vypláchnuť ústa čistou vodou.

studené nápoje počas leta

5. Opatrnosť pri zubnej hygiene na cestách:

Ak sa chystáte na dovolenku, nezabudnite si so sebou zobrať dostatočné množstvo zubnej pasty, kefky a zubnej nite. Na cestách sa pravidelná starostlivosť o ústnu dutinu nemusí vždy dať zabezpečiť rovnako jednoducho ako doma. Preto buďte na všetko pripravení, najmä v prípade, že idete na dobrodružnú dovolenku, festival alebo víkendovú chatu.

6. Vyhnite sa nadmernému škrípaniu so zubami:

Stres, napätie, ale aj konzumácia alkoholu môžu viesť k škrípaniu so zubami, čo môže poškodzovať sklovinu. Ak si všimnete, že škrípete zubami, poraďte sa so svojím zubným lekárom o vhodných opatreniach.

7. Správna strava:

Zahrňte do svojej letnej stravy čerstvé ovocie a zeleninu. Tieto potraviny obsahujú vitamíny a minerály, ktoré sú dôležité pre zdravé ďasná a zuby. Šťavnaté ovocie a zelenina ako napríklad jablká alebo uhorky môžu pomôcť pri prirodzenom čistení zubov.

zdravá strava

8. Pravidelné vyšetrenia u zubára a dentálneho hygienika

Nevyhnutnou súčasťou udržiavania zdravého ústneho prostredia je pravidelné navštevovanie zubára a dentálneho hygienika. Aj keď sa môže zdať, že všetko je v poriadku, len zubár môže odhaliť problémy, ktoré sa ešte neprejavili. Naopak návštevou dentálneho hygienika získate čistú ústnu dutinu, vďaka čomu môžete predchádzať vzniku zubného kazu, ktorý sa najčastejšie vytvára ako následok zubného kameňa.

Podstúpte dentálnu hygienu v Dental Brothers a využite letné zľavy

Letné mesiace prinášajú mnoho radostí, počas ktorých by ste nemali zabúdať ani na starostlivosť o svoju ústnu dutinu. Dodržiavanie týchto jednoduchých tipov vám môže pomôcť udržať si zuby a ďasná v zdraví. Pravidelná starostlivosť o ústnu dutinu je investíciou do vášho celkového zdravia, a preto podstúpte dentálnu hygienu v Dental Brothers čo najskôr. Využite letné zľavy a objednajte sa počas augusta na dentálnu hygienu.

Letné zľavy v Dental Brothers

Zdieľať: