AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

18. júna 2020

Zuby po bielení: Vyžadujú si špeciálnu starostlivosť?

OBSAH ČLÁNKU

Primárnym dôvodom, prečo mnoho ľudí vyhľadáva bielenie zubov, či už profesionálne alebo v pohodlí svojho domova, je dosiahnutie belšieho úsmevu. Aj keď samotná liečba je rozhodujúca pre získanie vášho vysnívaného úsmevu, starostlivosť o zuby a dentálna hygiena po bielení sú pre zachovanie bieleho úsmevu rovnako dôležité. Ako by ste sa teda mali starať o svoje zuby po bielení?

Čomu sa vyhýbať?

Nič nie je zadarmo! Preto by ste sa mali ubezpečiť, že váš nový biely chrup vydrží čo možno najdlhšie. V ideálnom prípade celé 4 mesiace po bielení, po ktorých už môžete absolvovať ďalšie bielenie zubov.

Po procese bielenia zubov je rozhodujúcich nasledovných 48 hodín a náchylných na zafarbenie. Nakoľko existujú určité druhy potravín, ktoré radikálne zafarbujú zuby, počas tejto doby by ste sa im mali vyhnúť. Medzi tieto potraviny patria: 

Čaj a káva – spôsobujú zafarbenie zubov aj mimo bielenia
Tmavé omáčky – vyhnite sa omáčke z červených cestovín, sójovej omáčke, barbecue omáčke
Ovocný džús – kyseliny sú mimoriadne agresívne pre čerstvo vybielené zuby
Tmavá čokoláda – obsahuje kofeín, ktorý zafarbuje zuby
Kyslé potraviny – citrónom, pomarančom a iným citrusovým plodom by sa malo vyhnúť. Jedná sa o kyslé alebo kyslé potraviny, ktoré môžu oslabiť vašu sklovinu

Náš tip:

Všeobecne platí, že by ste počas 48 hodín nemali požívať nič, čo by zafarbilo vašu bielu košeľu J Ak aj túto bielu diétu nedodržíte, nič sa nedeje! Zuby vám nevypadnú ani nesčernejú. Ak však trváte na pití kávy, sódy alebo iných tmavých nápojov, na pitie použite slamku, pretože vtedy sa tekutina nedostane do kontaktu s vašimi zubami.

Potraviny na jedenie

Aby celé bielenie zubov nebolo len o zákazoch, na výber samozrejme máte širokú škálu bielych potravín. Ktoré si teda môžete dovoliť jesť stále? Medzi tie najobľúbenejšie patria:

Biela zelenina – karfiol, cibuľa, cesnak, uhorka, zeler, biela kapusta
Biele mäso – kuracie mäso, moriak, biele ryby
Bezfarebné nápoje – voda, tonic, biela limonáda, mlieko, kokosová voda, čistý alkohol
Nekyslé ovocie – banán, jablko
Ostatné – biele cestoviny, biela ryža, biely syr, vajíčka, zemiaky, pečivo, mliečne výrobky
Dodržujte správnu dentálnu hygienu

Po vybielení zubov je o to dôležitejšie ich pozorovať, aby bol váš dokonalý úsmev trvácny. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, mali by ste pedantne dodržiavať aj zásady domácej dentálnej hygieny:

Čistite si zuby najmenej dvakrát denne

Použite zubnú niť najmenej raz denne, aby ste odstránili akýkoľvek povlak na vašich zuboch.
Vypláchnite si ústa antiseptickou ústnou vodou, ideálne raz denne. Zničíte tak niekoľko druhov baktérií, ktoré spôsobujú tvorbu povlakov.

Doplnková starostlivosť po bielení

V rámci doplnkovej starostlivosti o zuby väčšina ľudí používa bieliacu zubnú pastu. Tú využívajú najmenej raz alebo dvakrát týždenne. Takýmto spôsobom odstránite všetky novovytvorené povrchové škvrny. Po zvyšok času stačí použiť obyčajnú zubnú pastu.

Od vášho žiarivého úsmevu vás tak už delí len jediná návšteva našej kozmetickej ambulancie.  Chcete sa dozvedieť viac o bielení zubov a dentálnej hygiene? Neváhajte a kontaktujte nás alebo si rezervujte termín vašej kozmetickej procedúry z pohodlia domova ešte dnes!

Zdieľať: