AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

14. septembra 2023

5 tipov, ako si správne čistiť zuby so zubným strojčekom

dentalna hygiena

OBSAH ČLÁNKU

Máte na zuboch zubný strojček? Okrem dokonalo krásnych a rovných zubov je potrebné myslieť aj na ich zdravie. Prinášame vám 5 tipov, ako by ste sa o svoje zuby s fixným aparátom mali adekvátne starať, aby ste predišli vzniku kazov a nepríjemnej bolesti.

Používajte správnu zubnú kefku

Na čistenie zubov s fixným aparátom sú ideálne zubné kefky s mäkkými štetinami. Mäkké štetiny sú šetrnejšie k zubom a pomáhajú minimalizovať riziko poškodenia drôtikov na fixnom aparáte. Práve mäkké zubné kefky by mali byť súčasťou vášho vybavenia na dentálnu hygienu. Nezabúdajte ani na jednozväzkovú zubnú kefku, ktorou si dokonalo vyčistite zámky na strojčeku.

dentalna hygiena zubny strojček

Venujte pozornosť čisteniu medzizubných priestorov

Pri čistení zubov s fixným aparátom je dôležité venovať zvýšenú pozornosť každému zubu a interdentálnym priestorom. Drôty a skrutky na strojčeku môžu udržiavať potraviny a baktérie, takže dôkladné čistenie je v tomto prípade kľúčové. Venujte zvýšenú pozornosť aj medzizubným priestorom. Používajte primerane veľké medzizubné kefky, ktoré vám pomôžu najmä pri odstraňovaní zvyškov potravín a baktérií spomedzi zubov a drôtikov.

Vyhnite sa tvrdým alebo lepkavým potravinám

Pokiaľ máte fixný aparát, mali by ste sa vyhýbať príliš tvrdým a lepkavým potravinám, teda cukríkom a žuvačkám. Práve tie sa vám môžu jednoducho zachytiť na zubnom aparáte, prípadne ho poškodiť. To isté platí aj pri konzumácií veľmi tvrdého ovocia alebo zeleniny.

Navštevujte pravidelne svojho zubára

Pravidelne návštevy u zubára sú v prípade fixného aparátu veľmi dôležité. Váš zubár vám musí pravidelne upravovať gumičky na fixnom aparáte, aby sa vám zuby čo najskôr vyrovnali. Okrem toho vám udrží fixný aparát v dobrej kondícii, aby vás strojček netlačil a nespôsoboval bolesť. Zároveň, ak máte pocit, že sa vám zlomil drôt alebo máte iné problémy s fixným aparátom, okamžite kontaktujte svojho zubného lekára. Nepokúšajte sa opravovať aparát sami.

dentálna hygiena zubov s fixnym aparatom

Navštevujte pravidelne dentálneho hygienika

Pravidelnou návštevou u dentálneho hygienika môžete predísť rôznym problémom a vzniku kazov. Prispôsobiť sa fixnému aparátu vám môže chvíľu trvať, rovnako ako naučiť sa zuby so strojčekom správne čistiť. Preto je potrebné minimálne 2-krát ročne navštíviť dentálneho hygienika, ktorý vám vaše zuby profesionálne vyčistí od zubného plaku, kameňa a iných nečistôt. Zároveň vás na profesionálnej dentálnej hygiene naučí, ako by ste sa o svoje zuby mali starať. Podstúpte dentálnu hygienu v Dental Brothers už dnes. Objednajte sa k nám do OC Central a OC Nivy na termín, ktorý vám vyhovuje. Zároveň poistenci Union a Dôvera môžu požiadať o príspevok na naše služby.

Objednať sa na dentálnu hygienu

Zdieľať: