AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

14. augusta 2023

Domáca dentálna hygiena – robíte ju správne?  

dentalna hygiena

OBSAH ČLÁNKU

Dentálna hygiena je súbor opatrení, vďaka ktorým budú vaše zuby čisté a zdravé. Navyše správna dentálna hygiena je dôležitá pre zachovanie zdravia zubov a dôsledná starostlivosť môže zabrániť mnohým problémom. Viete, ako na dentálnu hygienu v domácom prostredí? Tu je niekoľko tipov, ako si udržať zdravý úsmev.

Tipy, ako na domácu dentálnu hygienu

Dentálna hygiena zahŕňa niekoľko krokov. Vďaka správnemu a dôkladnému čisteniu zubov môžete predísť mnohým komplikáciám, a to napríklad zubnému kazu, zápalom v ústnej dutine a prípadným bolestiam. Tu je niekoľko tipov na domácu dentálnu hygienu, ktorá vám pomôže udržať si zuby zdravé a krásne.

Pravidelné čistenie zubov

Čistite si zuby aspoň dvakrát denne, ráno a večer. Používajte zubnú pastu obsahujúcu fluorid, ktorý pomáha chrániť zuby pred kazmi a posilňuje sklovinu. Pri paste však neplatí, že čím viac zubnej pasty použijete, tým lepšie. Práve naopak. Nadmerné množstvo zubnej pasty môže spôsobiť prehltnutie fluoridu, čo nie je zdravé. Navyše prebytočná pasta môže spôsobiť ťažkosti v tráviacej sústave. Odporúča sa používať pastu vo veľkosti hrášku.

Správna technika čistenia zubov

Pri čistení zubov používajte jemné krúživé pohyby a čistite zuby zo všetkých strán. Nezabúdajte na zadné zuby a jazyk, kde sa môžu hromadiť baktérie.

Správny výber zubnej kefky

Používajte mäkkú zubnú kefku s malou hlavicou. Tvrdé kefky môžu poškodzovať ďasná a zubnú sklovinu. Keď zubnú kefku používate dlhšie ako tri mesiace alebo ste zubnú kefku používali počas choroby, vymeňte ju za novú. Pokiaľ má zubná kefka zničené štetinky, nemusíte si ňou dôkladne vyčistiť všetky zuby na všetkých miestach.

Tip pre vás: Skladujte svoju zubnú kefku vo vzpriamenej polohe na suchom mieste tak, aby sa nedotýkala ostatných kefiek. Takto jednoducho by sa mohli šíriť baktérie medzi kefkami.

zubné kefky

Správne používanie medzizubnej kefky

Nezabúdajte používať aj jednozväzkovú zubnú kefku a medzizubné kefky. Medzizubné kefky je potrebné vyberať na základe veľkosti medzizubných priestorov, aby kefka dostatočne a správne vyčistila priestory, avšak nenarúšala priestor medzi zubami a ďasnami. Okrem výberu je potrebné medzizubné kefky používať správne. Práve na dentálnej hygiene Premium v Dental Brothers vám naše dentálne hygieničky poradia, aká veľkosť kefiek je pre vás tá správna a ako ich používať.

Odstránenie zápachu z úst pomocou ústnej vody

Antibakteriálnou ústnou vodou sa odporúča vyplachovať ústa aspoň raz denne. Ústna voda však zuby nečistí, odstraňuje len zápach z úst a zabíja baktérie v ústnej dutine.

Konzumácia zdravej stravy

Obmedzte konzumáciu sladkostí a kyslých jedál, ktoré môžu poškodzovať zubnú sklovinu. Zahrňte do svojej stravy mliečne výrobky, ovocie, zeleninu a vodu na podporu zdravých zubov. Navyše dostatočnou hydratáciou si čistíte zuby od zvyškov potravy a podporujete tvorbu slín, ktoré zuby chránia.

Pravidelná navšteva zubára a dentálneho hygienika

Nezabúdajte na pravidelné kontroly u zubára a dentálneho hygieniak. Profesionálne čistenie a vyšetrenie vám pomôže odhaliť problémy včas a predísť vážnym komplikáciám.

Profesionálna dentálna hygiena v Dental Brothers

Odporúča sa podstúpiť profesionálnu dentálnu hygienu aspoň 2x ročne. Je to najmä z toho dôvodu, že vám na dentálnej hygiene odstránia zubný kameň, ktorý tvorí základ pre vznik zubného kazu a ostatné nečistoty v ústnej dutine. Myslite na zdravie svojich zubov. Podstúpte profesionálnu dentálnu hygienu v Dental Brothers. Využite letné zľavy do konca augusta.

Zdieľať: