AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

21. júla 2021

6 benefitov každodenného používania dentálnej nite

OBSAH ČLÁNKU

Dentálna niť je neustále podceňovanou, aj keď mimoriadne dôležitou súčasťou každodenného života nás všetkých. Tí, ktorí s ňou ešte nezačali, netušia o jej benefitoch. Naopak tí, ktorí ju používajú každý deň, sú na nej tak trošku závislí a zuby si preto čistia niekedy aj každú hodinu. Kde je kompromis a prečo má používanie zubnej nite každý deň svoj význam?

Dentálna niť a výhody každodenného používania

1. Zabraňuje tvorbe zubného kameňa

Zubný kameň sa vám bude vďaka medzizubnej kefke alebo niti tvoriť v menšej miere, než keby ste ich nepoužívali. Navyše, z medzizubných priestorov ho odstránite skôr, než stvrdne.

2. Eliminuje zápach z úst

Niekedy je zápach z úst spôsobený zlou ústnou hygienou, častejšie je však spôsobený práve jedlom uviaznutým v medzizubných priestoroch. Z tohto dôvodu je lepšie, ak si zuby pravidelne čistíte medzizubnými nástrojmi.

3. Znižuje riziko vzniku zubných kazov

Vďaka medzizubným nástrojom si znížite aj riziko vzniku zubných kazov. Práve tie sú najviac náchylné na to, aby sa tam zachytávali baktérie, ktoré sa potom zažierajú do zubov a vytvárajú kazy.

4. Zabraňuje tvorbe zápalov ďasien

Problémy s ďasnami má množstvo ľudí. Ak budete pravidelne používať medzizubných pomocníkov, vyhnete sa aj práve problémom s ďasnami, ktoré sa vám tak nebudú pravidelne zapaľovať.

5. Znižuje riziko dýchacích ochorení a ochorení srdca

Tento bod vás možno prekvapil, ale naozaj je to tak. Naše ústa sú totiž vstupnou bránou do tela. Ak si totiž nebudete zuby čistiť medzizubnými pomocníkmi, riskujete, že sa vám do tela a teda aj do pľúc dostanú rôzne baktérie, čím sa zvyšuje riziko ochorenia práve na jedno z pľúcnych ochorení.
Navyše, ak sa vám zapália ďasná, riskujete aj problémy so srdcom. Ak vám totiž budú ďasná napr. krvácať, baktérie sa, spolu s krvou, poľahky dostanú práve aj k srdcu a k ďalším orgánom.

6. Čistenie medzizubných priestorov znižuje riziko cukrovky

Baktérie, ak majú cez poškodené ďasná voľný priestor na vstup do tela, môžu svojou prítomnosťou v krvi zvyšovať hladinu cukru. A to môže byť pre cukrovkárov skutočným problémom. Vidíte, zdravie sa začína vo vašich ústach – ba, čo viac, v medzizubných priestoroch. Čistenie medzizubných priestorov je veľmi dôležité.

Naučte sa správne používať dentálnu niť

Zistite, ako si správne čistiť ústnu dutinu. Objednajte sa na dentálnu hygienu do Dental Brothers.

Zdieľať: