AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

21. júla 2021

Aké kefky sú najvhodnejšie na čistenie zubov?

OBSAH ČLÁNKU

Vyberať si tú správnu kefku by už dávno nemalo byť iba o cene v supermarkete. Správny výber kefky totiž ovplyvní nielen zdravie našich zubov, ale aj to, ako sa nám kefka používa, a, z toho dôvodu, aj to, ako často ju budeme radi používať. Čoho sa teda držať pri výbere manuálnej kefky?

Pozor na tvrdosť kefky 

Pri výbere kefky si ako prvé nevšímajte dizajn alebo materiál, z ktorého je vyrobená. Sústreďte sa primárne na tvrdosť vlákien. Tie sa totiž budú vašich zubov a ďasien dotýkať v najväčšej miere. Primárne by ste si mali vyberať kefky, ktoré disponujú mäkším vláknom. Tvrdé by totiž mohli poškodiť citlivé zuby alebo ďasná. Ak máte výnimočne citlivé zuby a ďasná, zvážte extra mäkké vlákna.

Dôležitá je aj veľkosť hlavičky kefky 

Pri výbere kefky hrá dôležitú úlohu aj dĺžka, resp. veľkosť hlavičky, teda priestoru, kde sú umiestnené vlákna. Nevyberajte si tie dlhé, pretože pridlhá hlavička vám sťaží čistenie zubov v menej dostupných miestach. Vyberajte si preto menšie kefky, ktoré vám lepšie poslúžia pri čistení celého chrupu a priestoru úst.

Manuálna alebo elektrickú kefka na čistenie zubov?

Manuálna alebo elektrická – tento súboj sa už hrá naozaj poriadne dlho. Máme naň ale pomerne jednoznačnú odpoveď. Vybrať by ste si mali elektrickú, ba dokonca rovno sonickú kefku. Tá vám umožní čistiť si zuby naozaj poriadne, pretože za minútu dokáže urobiť naozaj obrovské množstvo kmitov, čím sa dostane tam, kam by sa bežná kefka nedostala. Sonická kefka vám usporí z dlhodobého hľadiska aj nejaké tie finančné prostriedky, ktoré tak nebudete musieť míňať u zubára. Samozrejme, nenahradí vám profesionálne bielenie, ale výrazne vám zlepší zdravie zubov, čo sa odrazí na vašej celkovej životnej spokojnosti. Sonická kefka je dnes najlepšou možnosťou, ako si čistiť zuby správne. Pokiaľ však chcete vedieť, ako si správne čistiť zuby, objednajte sa k nám na dentálnu hygienu.

Zdieľať: