AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

27. augusta 2019

Ako sa starať o klasickú a elektrickú zubnú kefku?

OBSAH ČLÁNKU

Ako sa starať o vaše zuby zaručene viete. Avšak, viete aj to, že vaša zubná kefka, či už klasická alebo elektrická, si tiež vyžaduje určitú starostlivosť? V oboch prípadoch by ste mali poznať základné pravidlá jej starostlivosti a čistenia, aby boli vaše zuby stále žiarivo čisté a krásne biele. Naši certifikovaní profesionáli z oblasti dentálnej hygieny pre vás pripravili niekoľko tipov, ako ju udržať vždy čistú bez nánosov nečistôt a baktérií.

Ochranný kryt

V prípade, že veľa cestujete, je pochopiteľné, aby ste so sebou na cestách vždy mali ochranný kryt na zubnú kefku. Nikdy ju nenechávajte len tak pohodenú v kufri, pretože môže zachytávať prach, rôzne nečistoty a baktérie. Cestujete až príliš často a vaša kefka je neustále v obale? Nevadí, všetko je len o jeho vhodnom výbere! Vyberajte teda taký, aby mal na sebe množstvo malých otvorov, ktoré zaručia dostatočné vetranie.

Starostlivosť doma

Ak sa práve nachádzate doma, vždy vyberajte vašu zubnú kefku z ochranného obalu. Vlhké a uzatvorené prostredie je totiž dokonalým prostredím pre podporu množenia baktérií. Najlepšie urobíte, ak ju umiestnite do zvislej polohy, napr. do pohára. Takto má zubná kefka dostatočný prísun vzduchu, rýchlejšie vyschne a zabránite tak množeniu rôznych mikróbov.

Dezinfekcia

Aj keď existujú rôzne komerčné prípravky na dezinfekciu zubných kefiek, neexistuje veľa presvedčivých dôkazov o tom, že naozaj fungujú. Ak už aj chcete vašu kefku dezinfikovať takýmto spôsobom, zamerajte sa len na certifikované čistiace prípravky. Riešenie tohto problému, ktorý vlastne ani nie je problémom, sa však skrýva v obyčajnom opláchnutí zubnej kefky čistou vodou a jej následnom vysušení vo zvislej polohe.

Elektrická zubná kefka

Pri elektrických zubných kefkách v podstate platí všetko, čo sme uviedli v predošlých odstavcoch. Inak povedané, je potrebné opláchnuť zvyšky zubnej pasty po každom použití čistou vodou a nechať kefku vysušiť vo vertikálnej polohe.

Na čo by ste si však mali dávať pozor? Prílišný tlak vyvíjaný na zubnú kefku nepriaznivo pôsobí na opotrebovanie štetín a následné zníženie účinnosti pri čistení. Tento fakt však platí rovnako aj pri obyčajnej zubnej kefke.

Hlavica elektrickej zubnej kefky

Ako často je potrebné meniť nadstavce na elektrickú zubú kefku? Vo všeobecnosti platí, že by ste ich mali vymieňať každé tri mesiace. Avšak, ak na vašej zubnej kefke spozorujete vypadávanie alebo štiepenie štetín, je na čase, aby ste hlavicu vymenili za novú.

Dobíjanie batérie

Ak vašu elektrickú zubnú kefku používate po prvýkrát, mali by ste jej batériu nabiť na maximum, čo môže trvať aj 16 hodín. Akonáhle je nabitá, môžete začať, resp. pokračovať v umývaní zubov. Elektrická zubná kefka by sa medzi jednotlivými vybitiami nemala priebežne dobíjať. Celkovým vybitím a opätovným nabitím na maximum zaručíte dlhú životnosť vašej batérie.

Zdieľať: