AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

22. júla 2019

Vyberáte zubnú kefku? Tvar a veľkosť sú dôležité!

OBSAH ČLÁNKU

Zubná kefka je dôležitým nástrojom na udržanie čistoty v ústach. Je dôležité, aby ste si vybrali zubnú kefku, ktorá je bezpečná a ľahko použiteľná. Pri je výbere by ste sa mali sústrediť na správnu veľkosť a tvrdosť štetín vhodnú pre vaše ústa. A samozrejme, nemali by ste zabúdať ani na rôzne pridané funkcie. Pretože aj vďaka nim môže byť vaša dentálna hygiena dokonalá a úsmev žiarivo biely!

Tvar zubnej kefky

Premýšľali ste už pri kúpe zubnej kefky na tvar vašich úst? Alebo ste jednoducho vzali prvú, ktorá vám padla do oka či najlacnejšiu z nich? Na základe vašej skúsenosti s minulými zubnými kefkami by ste mali mať nejakú predstavu o všeobecnom tvare vašich úst. Ak máte napríklad veľmi úzke ústa, budete potrebovať zubnú kefku so širšou rukoväťou. Pravdepodobne sa budete cítiť pohodlnejšie aj s menšími zubnými kefkami. Vždy sa však uistite, že má rukoväť dobrú priľnavosť. 

Veľkosť zubnej kefky

V rámci správneho výberu zubnej kefky by ste mali mať na pamäti nielen tvar, ale aj veľkosť vašich úst. Ak máte priemerné ústa, väčšina konvenčných zubných kefiek bude pre vás, pravdepodobne, fungovať. Ak však máte veľmi veľké alebo veľmi malé ústa, vezmite tento fakt do úvahy. Vo všeobecnosti platí, že priemerná šírka hlavy zubnej kefky je 1,3 cm a dĺžka 2,5 cm. 

Zakrivenie zubnej kefky

Mnohé zubné kefky sú určené na držanie v určitom uhle. Niektorí spotrebitelia vyhľadávajú práve mierne naklonenú zubnú kefku, ktorá im umožní ľahšie zasiahnuť určité oblasti úst. Avšak, nemali by ste si kúpiť zubnú kefku v prípade, že neviete, ako ju používať! Ak nemáte silnú preferenciu šikmej kefky, ani ste ju predtým nikdy nepoužívali, vyberte si radšej štandardnú. Tiež majte na pamäti, že čím viac plastových štetín má, tým lepšie bude čistiť. 

Rukoväť zubnej kefky

Radi si vyberáte kefku, ktorá sa vám páči? Stavte na zubnú kefku s mäkkou rukoväťou, pretože tá sa ľahko drží, aj používa. Ak máte problémy s držaním zubnej kefky, je pravdepodobné, že si prestanete čistiť zuby poctivo. Navyše, budete používať zlú techniku čistenia, ktorá môže poškodiť zuby. 

Špeciálne funkcie

Existuje špeciálna vlastnosť, ktorú v rámci zubnej kefky chcete mať? Ak ste, povedzme, ustarostení kvôli zlému dychu, možno budete chcieť zubnú kefku s čističom jazyka. Ak ste šetrný k životnému prostrediu, možno budete chcieť zubnú kefku, ktorá je ľahko recyklovateľná a vyrobená z organických materiálov.  

Väčšina obchodov s drogériou a supermarketov predáva širokú škálu zubných kefiek. Hľadanie špeciálnych funkcií, tvarov či druhu štetín by preto nemalo predstavovať žiaden problém. Ak ale kefka, ktorú chcete nie je dostupná v každom obchode, určite ju nájdete online!

Zdieľať: