AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

12. augusta 2020

Ako si správne vybrať zubnú niť?

dentálna niť

OBSAH ČLÁNKU

Čistenie zubnou niťou je neoddeliteľnou súčasťou udržiavania zdravia vašej ústnej dutiny. Umožňuje totiž čistiť povrch tých časti zubov, ktoré by inak nebolo možné dosiahnuť iba čistením pomocou zubnej kefky. Aké parametre by mala spĺňať vaša zubná niť a podľa čoho ju vyberať?

Hrubá zubná niť

Máte veľké medzery medzi zubami? Jednoducho si vyberte hrubšiu niť! Ak zistíte, že sa bežná niť veľmi ľahko prekĺzne medzizubnými priestormi alebo máte medzi zubami viditeľné medzery, odporúčame vám použiť hrubšiu zubnú niť. Tá nielenže dôkladne prečistí jednotlivé medzery medzi zubami, ale aj uľahčí prácu s čistením zubov, ktoré sú ďaleko od seba.

Tenká zubná niť

Rovnako ako je hrubšia niť vhodnejšia pre väčšie a vzdialenejšie priestory, na tie menšie a tenšie sa odporúča využiť o niečo tenšiu zubnú niť. Vyhnite sa nitiam s označením „super“ alebo „thick“, pretože bude mať tendenciu byť hrubšia a môže vám tiež spôsobiť problémy s pasovaním medzi zubami.

S voskom alebo bez?

Využívanie voskovanej alebo nevoskovanej zubnej nite je už len otázkou vašej preferencie. Voskovaná niť môže uľahčovať čistenie v tesných medzizubných priestoroch. Aj preto je obzvlášť odporúčaná pre pacientov, ktorí nosia napríklad strojček na zuby. Je totiž omnoho menej pravdepodobné, že sa vo vašich drôtikoch zamotajú.

Jedno alebo viacvrstvové vlákno

Zaujímalo vás niekedy, aký je medzi nimi rozdiel? Viacvrstvové vlákno je vyrobené z nylonu, zatiaľ čo jednovrstvové vlákno je na druhej strane vyrobené z gumy alebo plastu. Nylon sa používa najčastejšie, pretože je lacnejší. Viacvrstvové vlákno sa však niekedy môže trhať. Najmä vtedy, ak sú zuby pokryté malými kúskami zubného kameňa. Jednovrstvové vlákno je menej náchylné na trhanie a pacientom vyhovuje najmä z dôvodu jednoduchého používania.

Správne čistenie zubov, vrátane čistenia zubnou niťou, je dôležité pre udržanie zdravých zubov a dôkladnej dentálnej hygieny. Prevencia je lepšia ako samotná liečba. A aj pomocou takej banálnej veci, ako používanie zubnej nite, dokážete predísť mnohým ochoreniam zubov a ďasien. Ste pripravení ozdraviť svoje zubyzvýrazniť váš úsmev na maximum? Rezervujte si termín vašej dentálnej hygieny alebo bielenia zubov hneď teraz!

Zdieľať: