AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

14. januára 2019

Bezpečné a rýchle bielenie zubov

OBSAH ČLÁNKU

Korene dentálnej hygieny siahajú do ďalekej histórie. A ako väčšina z prevratných objavov, aj bielenie zubov bolo vynájdené náhodne. Zaujíma vás ako?

Bielenie zubov – história

Istý Jean Arthur, zubný lekár z Providence a všetci jeho kolegovia využívali peroxid ako antiseptikum pri čistení a ošetrovaní ďasien. Keď si zrazu Dr. Arthur všimol, že vedľajším efektom tejto látky je zosvetlenie zubov. Tak sa koncom 80. rokov bielenie zubov stalo oficiálne využívanou metódou pre získanie žiarivého úsmevu. Keďže je dokázané, že peroxid narúša zubnú sklovinu, moderné zubné lekárstvo kladie čoraz väčší dôraz na neinvazívne formy bielenia zubov. Rovnakú filozofiu uznávame aj my, v Dental Brothers. Vaše zuby vybielime hneď a bez agresívneho peroxidu!

Diagnostika odtieňa zubov

Pri príchode do nášho moderne vybaveného zdravotníckeho zariadenia pomocou farebného kľúča zhodnotíme aktuálny odtieň vašich zubov. Vy sa len usadíte do špeciálneho vajíčka, teda pohodlného kresla a čakáte na vyčarenie hollywoodskeho úsmevu.

Čistenie zubov

Potrpíme si na vaše pohodlie a príjemný zážitok pri každej návšteve našej kliniky. Preto využívame výhradne tie najmodernejšie metódy a nástroje pre bielenie zubov. Keďže zuby si každý z nás vie vyčistiť zubnou kefkou sám, my využívame špeciálnu náhradu. Rýchločistenie prostredníctvom eukaliptového náprstku. 

Ochrana skloviny

Pri našej práci kladieme dôraz na uchovanie zubnej skloviny v čo najlepšom možnom stave. Na ďasná a pery aplikujeme ochranný krém. Aby bol váš zážitok z návštevy zubnej ambulancie ešte pohodlnejší, do úst vám vložíme rozvierač úst, teda gumenú blanu. Po celú dobu bielenia pomáha držať ústa otvorené, a tak nepocítite námahu a kŕče v čeľustnom kĺbe.

Samotné bielenie zubov

Na zuby sa nanesieme bieliaci gél v podobe priehľadnej emulzie. Gél obsahuje zmes bieliacich a výživných látok ako glycerin, sóda bikarbóna, karagenanový prášok, xylitol, sorbitol, mentolový olej, brusnicový olej, aloe vera gél, kamilkový extrakt, kokamido propyl betain. Ďalej využívame špeciálnu LED lampu, ktorá bude svietiť na tento gél 50 minút. Lampa zabezpečuje aktivovanie účinných látok schopných vaše zuby dokonale vybieliť.

Potrebná výživa 

Po bielení odstránime zvyšky bieliaceho gélu. V tomto momente je priam nevyhnutné dodať vašim zubom dostatočnú výživu. Preto na zuby vždy po bielení nanesieme špeciálny remineralizačný krém plný vitamínov a minerálov potrebných pre vaše zuby a ďasná.

Na koniec bielenia zubov

Nasleduje zhodnotenie stavu po bielení zubov s použitím farebného kľúča. Vaše zuby tak môžu byť belšie až o 9 odtieňov! Výsledný efekt bielenia je však individuálny, nakoľko záleží aj od hrúbky zubnej skloviny a celkovej životosprávy každého jedinca.

Vedeli ste, že… ?

  • Egypťania si bielili zuby už pred 4 000 rokmi a využívali na to zemný borovicový kameň zmiešaný s vínnym octom.
  • Starí Rimania zase na bielenie zubov využívali moč.
  • V 17. storočí sa zuby bielili v holičstvách pomocou kyseliny. Tá však narúšala sklovinu a viedla k rozpadu zubov.
  • V 19. storočí zubní lekári zistili, že chemické látky na ošetrenie jedál, ako napr. postreky, zaručili bielenie zubov až o niekoľko odtieňov.

Bielenie zubov v Dental Brothers

Pokiaľ chcete absolvovať bielenie zubov v našej klinike, neváhajte si rezervovať svoj termín prostredníctvom nášho online formulára.

Zdieľať: