AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

21. septembra 2023

Biele a hnedé škvrny na zuboch – zbavte sa ich čo najskôr

OBSAH ČLÁNKU

Odtieň zdravých zubov nie je prirodzene žiarivo biely. Zafarbenie a škvrny na zuboch však môže spôsobovať strava a nesprávna dentálna hygiena. Ako docieliť dokonalý úsmev? Krásne a zdravé zuby bez škvŕn získate návštevou v Dental Brothers alebo vďaka týmto tipom od nás.

Dôvody, prečo dochádza k vzniku škvŕn na zuboch

Jedným z hlavných dôvodov vzniku škvŕn na zuboch je zubná kazivosť alebo fluoróza. Tento proces spôsobuje demineralizáciu (stratu minerálov) zubnej skloviny kvôli pôsobeniu kyselín produkovaných baktériami v zubnom plaku. Keď sa sklovina oslabí, môžu sa na zube vytvoriť biele alebo hnedé škvrny. Ďalším dôvodom vzniku škvŕn na zuboch sú:

  • Konzumácia jedál a nápojov s farbivom
  • Fajčenie a žuvanie tabaku
  • Nedostatočná ústna hygiena
  • Nedostatok fluoridu
  • Zubné úrazy
  • Genetické faktory
  • Zubný plak

9 spôsobov, ako získať krásne a zdravé zuby bez škvŕn

Pokiaľ túžite po krásnom úsmeve a zdravých zuboch bez škvŕn, tu je niekoľko spôsobov, ako to môžete dosiahnuť.

Správna ústna hygiena

Pravidelné čistenie zubov je kľúčom k odstráneniu škvŕn a udržaniu zdravých zubov. Keďže sa väčšina škvŕn tvorí kvôli zvyškom potravy a baktériám, dôkladné čistenie zubov minimálne dvakrát denne je nevyhnutné. Používajte kvalitnú mäkkú zubnú kefku a pastu, ktorá obsahuje fluorid.

Používajte zubnú niť a medzizubné kefky

Na dosiahnutie pekného a zdravého úsmevu je potrebné dodržiavať správne zásady čistenia zubov. Nezabúdajte na zubnú niť a medzizubné kefky, ktoré vám dokonalo vyčistia medzizubné priestory.

Pravidelné návštevy u dentálneho hygienika

Dentálni hygienici vám môžu pomôcť odstrániť zubné usadeniny, zubný kameň a škvrny, ktoré čistením doma neodstránite. Odporúča sa navštevovať dentálneho hygienika minimálne raz za šesť mesiacov. Zároveň pravidelná dentálna hygiena ovplyvňuje stav vašich zubov, vďaka čomu viete predísť rôznym ochoreniam v ústnej dutine.  

Obmedzte konzumáciu farebných potravín a nápojov

Potraviny a nápoje obsahujúce farbivo môžu taktiež spôsobovať škvrny na zuboch. Ide predovšetkým o potraviny, ako je káva, čaj, červené víno či bobuľovité tmavé ovocie. Pokúste sa obmedziť ich konzumáciu alebo ich konzumovať so štruktúrovanými jedlami, aby sa minimalizoval ich kontakt so zubami.

Vyvarujte sa fajčeniu a žuvaniu tabaku

Tabak môže spôsobiť nevratné škody na zuboch, vrátane vzniku hnedých škvŕn a zubnej kazivosti. Snažte sa obmedziť fajčenie.

Používajte ústnu vodu

Ústna voda s fluoridom môže pomôcť posilniť zubnú sklovinu a chrániť zuby pred škodlivými baktériami. Vyberte si kvalitnú ústnu vodu a používajte ju podľa pokynov na obale. Nezabúdajte, že ústna voda je len doplnok k dentálnej hygiene a nie náhrada za čistenie zubov zubnou kefkou.

Konzumujte zdravú strava

Strava bohatá na ovocie, zeleninu a mliečne výrobky môže pomôcť udržať zuby silné a zdravé. Vyhýbajte sa nadmernému konzumovaniu sladkostí a cukríkov, ktoré môžu spôsobiť zubnú kazivosť.

Pite veľa čistej vody

Voda pomáha čistiť ústa a odstraňovať zvyšky potravy a baktérie, ktoré by inak mohli spôsobiť škvrny na zuboch. Zároveň spôsobujú dostatočnú hydratáciu v ústnej dutine, čím sa zamedzuje tvorbe baktérií. Práve suchosť v ústach má za následok šírenie baktérií v ústach. Odporúča sa preto po jedle vypláchnuť si ústa čistou vodou alebo žuť žuvačky bez cukru, ktoré podporujú tvorbu slín.

Riešte problém so zubami včas

Ak máte problémy so zubami alebo zubnou sklovinou, ihneď vyhľadajte zubného lekára. Rýchla liečba môže zabrániť vzniku vážnych problémov.

odstraňovanie škvŕn zo zubov

Profesionálne odstránenie škvŕn zo zubov

Zbaviť sa bielych a hnedých škvŕn zo zubov môžete aj profesionálnym spôsobom. V Dental Brothers ponúkame našim klientom službu, vďaka ktorej sa natrvalo zbavíte týchto škvŕn, pričom sa zaisťuje minimálne invazívna permanentná liečba fluorózy. Odstránenie bielych a hnedých škvŕn zo zubov sa vykonáva pomocou nízkej koncentrácie 6,6 % kyseliny chlorovodíkovej, ktorá pomáha pri tomto chemickom odstránení. Cena za odstránenie a jedno sedenie je 200 €, pričom finálna cena závisí od počtu ošetrených zubov. Pokiaľ sa chcete zbaviť škvŕn zo zubov a mať krásne a zdravé zuby, neváhajte sa objednať do Dental Brothers už dnes.

Objednať sa do Dental Brothers

Zdieľať: