AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

14. augusta 2017

Bieliace pásiky: Ich za a proti

OBSAH ČLÁNKU

Aj vy ste postrehli hit, ktorý sa šíri svetom? Volá sa zdravý životný štýl. Dnes ho už prezentujú známe osobnosti zo sveta hercov, spevákov, moderátorov a mnohí iní. Postupne sa rozrastá aj rodina blogerov, ktorí taktiež upozorňujú nielen na módne trendy a krásu, ale aj na už spomínaný zdravý životný štýl, zdravie, či žiarivý biely úsmev. Práve ten bude témou, ktorej sa budeme venovať, konkrétne bialiacim pásikom. Aké výhody a nevýhody ponúkajú bieliace pásiky na zuby? Povieme si.

Ako docieliť, aby boli naše zuby zdravé a biele?

Aby sme sa vyhli množstvu návštev u zubára, musíme skoncovať s lenivosťou a nezanedbávať pravidelné čistenie zubov, taktiež by sme mali postaviť prevenciu na vrchol rebríčka. Absolvovanie dentálnej hygieny zamedzuje tvorbe zubného kazu, môžeme povedať, že udržiava naše zuby v zdravej fit kondícii.
Možno aj vy veľakrát obdivujete krásne biele zuby modeliek z titulných strán magazínu. Do podvedomia sa vám tak automaticky dostáva otázka, ako je to možné, majú umelé alebo vybielené zuby? Jedna fotografia úplne stačí a vy už vyhľadávate informácie, ako si môžete zuby vybieliť, koľko to stojí a podobne? Akcia podnieti reakciu a hneď máte doma bieliace pásiky, či bieliace pasty. Pri bielení zubov by ste však mali byť nanajvýš opatrní. Prečo? Bielenie zubov so sebou totiž prináša aj riziká, ktoré sú individuálne u každého pacienta. Hlavne ak sa rozhodnete pre domáce bielenie zubov.

Pomôcky na bielenie zubov

V súčasnosti máme možnosť vybrať si z množstva bieliacich pást, či bieliacich pásikov, ktoré nám majú zabezpečiť „holywoodsky“ úsmev. Ak sa však rozhodnete pre bielenie doma práve pomocou bieliacich pásikov, pripravte sa na to, že môžu nastať komplikácie. V nasledujúcej časti sa zameriame práve na to, aké pásiky sa momentálne na trhu vyskytujú, ako sa používajú, ale aj na to, aké výhody a nevýhody pri používaní so sebou prinášajú.

Čo obsahujú a ako fungujú bieliace pásiky?

Je zaujímavé surfovanie po internete a hľadanie informácií a odpovedí práve na túto otázku. Väčšina výrobcov iba uvádza, že bielenie je bezpečné. Čo ale naše zuby vybieli teda ostáva naďalej záhadou. Vieme iba, že pásik je potrebné aplikovať podľa návodu pribaleného v balení. Aplikácia prebieha jednoducho, a to nalepením pásikov na zuby. Následne necháme bieliace pásiky pôsobiť, dĺžka pôsobenia sa odvíja od jednotlivého druhu pásikov zvyčajne v rozmedzí 30 až 60 minút. Pri niektorých pásikoch sa úkonom ich odlepenia bielenie končí, pri iných je zasa potrebné následne použiť lampu, ktorá sa po istom časovom intervale sama vypne a bielenie je ukončené.

Bieliace pásiky: Výhody a nevýhody

Pri tomto type bielenia zubov sa výhody doslova prelínajú s nevýhodami. Vysoký level bielenia, ktorý výrobcovia uvádzajú síce zaručuje maximálne vybielenie, na druhej strane však výrobcovia upozorňujú na extrémnu citlivosť zubov po absolvovaní bielenia.

Výhodou pásikového bielenia je, že ju môže vykonať v pohodlí domova, tu sa však črtá otázka, či je takéto bielenie bezpečné.

Lekári odporúčajú, vykonávať bielenie výlučne za prítomnosti odborného dozoru, zubára, či dentálneho hygienika. Upozorňujú, že bielenie tzv. hlava nehlava, môže skončiť s vážnymi následkami poškodenia zubnej skloviny a zuba samotného.
 
Pri rozhodnutí využiť domácu formu bielenia zubov, práve pomocou bieliacich pásikov teda zvážte všetky výhody a nevýhody, aby ste po bielení neboli sklamaní. Pozorne si prečítajte, kedy je vhodné pásiky použiť, aby ste svojim zubom neublížili, a aby ste po bielení nemali namiesto vybielených zubov,  vybielený váš účet. Pokiaľ chcete mať žiarivo biely úsmev od profesionálna, rozhodne by ste si mali rezervovať svoj termín bielenia zubov v Dental Brothers.

Zdieľať: