AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

14. septembra 2021

Čistenie zubov a dentálna hygiena počas nosenia zubného strojčeka

OBSAH ČLÁNKU

Udržiavanie zdravých zubov a ďasien môže oceníme najmä v budúcnosti. Dobrá ústna hygiena nám navyše pomôže dosiahnuť lepšie výsledky v ortodontickej liečbe. So zubným strojčekom sa udržiavanie dentálnej hygieny môže zdať ťažké a naučiť sa správne starať o svoj chrup v čase nosenia zubného aparátu zaberie istý čas. Existuje však niekoľko jednoduchých postupov, ktoré nám pomôžu starať sa o svoj chrup správne a udržať si zdravú ústnu dutinu.

  • Dodržanie zásad správneho používania zubnej kefky

Pri výbere nástrojov na čistenie zubov by sme mali byť opatrní. Zuby s fixným aparátom si vyžadujú špeciálnu starostlivosť a hlavne špeciálne nástroje. Ortodontisti a zubní lekári odporúčajú vyberať zubnú kefku s mäkkými štetinami a takú, ktorá ma na okrajoch dlhšie a v strede kratšie. Tiež sa môže používať elektrická zubná kefka, ale tlak a vibrácie by mali byť jemnejšie.

  • Voľba zubnej pasty na čistenie zubov

Odporúčame vám používať zubnú pastu s fluoridom minimálne dvakrát denne. Tiež odporúčame čistiť zuby po každom jedle. Týka sa to najmä oblastí, na ktoré by ste mohli zabudnúť. Je vhodné kvalitne vyčistiť priestor medzi drôtmi a zubami, vrátane ďasien. To pomôže odstrániť zachytené čiastočky jedla, ktoré by inak mohli viesť k zubnému kazu.

  • Používanie presných techník čistenia zubov

Používanie konkrétnej techniky aby ste zuby dôkladne vyčistili. Len tak si zabezpečíte zdravie ústnej dutiny. Umiestnite končeky štetín zubnej kefky z zubom a potom zaoblenými pohybmi jemne vytierajte – je to jeden z najlepších spôsobov. Naklonenie zubnej kefky smerom k línii ďasien a krúživé pohyby Vám pomôžu vyčistiť oblasť medzi zámkami a ďasnami. Naopak, na končeky zubov by ste mali použiť pevný pohyb tam a späť. Čistenie zubov ukončite čistením vnútorného a vonkajšieho povrchu zubov.

  • Používanie špeciálnych nástrojov ústnej hygieny

Použitie špeciálnych nástrojov vám pomôže udržať svoje zuby a ďasná zdravé aj v čase nosenia zubného strojčeka. Jedným z najviac cenených nástrojov je používanie medzizubnej kefky. Pomôže ľahko vyčistiť priestor medzi drôtmi a zubami. Použitie medzizubnej kefky pomáha eliminovať kúsky jedla, ktoré ostávajú. Pokiaľ neviete, ako správne si čistiť zuby so zubným strojčekom, navštívte našich dentálnych hygienikov v Dental Brothers, ktorí vám radi pomôžu.

Zdieľať: