AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

14. septembra 2021

Čistenie zubov pomocou aplikácie v mobile

OBSAH ČLÁNKU

Žijeme v dobe aplikácií. V súčasnosti už existujú aplikácie pre smartfóny takmer pre všetko. Príchodom elektrických a sónických zubných kefiek bolo len otázkou času, kedy budú naplno prepojené so smartfónmi. Ukázalo sa, že používanie pripomienok prostredníctvom aplikačných je účinné pri propagácii a motivácii dospelých vo veku 18 až 24 rokov a pravidelné čistenie zubov sa počas tohto obdobia zvýšilo.
Na trhu už existujú aplikácie, ktoré okrem pripomienok na čistenie zubov minimálne dvakrát denne, zobrazujú aj sklon kefky, potrebu úpravy umiestnenia na zuby, trackovanie času a zobrazovanie nevyčistených oblastí ústnej dutiny. Taktiež umožňujú používateľom nastaviť si pripomienku výmeny zubnej kefky. Na kvalitné vyčistenie chrupu potrebujete minimálne 2 minúty.
Aplikácie ale dokážu aj vzdelávať. Mnoho z nich obsahuje krátke animácie, ktoré po čistení zubov dokážu ukázať, čomu sa správnym vyčistením zubov používateľ vyhol. Pozrime sa bližšie na výhody, ktoré aplikácie prinášajú:

Čistenie zubov pomocou aplikácie – výhody

  • Aplikáciu je možné integrovať do každodenného života – používateľsky priateľské prostredie, trvácnosť nastavení, efektívna funkcionalita sú jednoznačnou výhodou.
  • Nie je otravná ani zahanbujúca. Okrem ochrany osobných údajov sa nemusíte báť ani úniku dát o Vašej rutine čistenia zubov, čiže nikto nebude vedieť, že ste si ráno zuby zabudli vyčistiť napriek pripomienke 
  • Pozitívna motivácia. Aplikácia rozpoznáva, kedy a ako ste si čistili chrup, vytvára štatistiky a snaží sa Vás motivovať k lepším výsledkom. Ide predsa o zdravie.
  • Použiteľný a atraktívny dizajn zvyšujú záujem používateľov o používanie aplikácie. Každá pridaná hodnota aplikácie (ako napríklad spomínané krátke animácie po každom čistení, alebo štatistiky čistenia. Niektoré však ponúkajú aj možnosť „súťaženia“ priateľmi o čistejší chrup a porovnávanie si výsledkov medzi sebou.
  • Presnosť informácií o používateľovi zvyšujú jej dôveryhodnosť. Aplikácia automaticky sleduje správanie používateľa a na základe toho dokáže nastaviť optimálny plán čistenia ústnej dutiny.

Používanie aplikácií nám zjednodušuje životy. Obzvlášť vtedy, keď ide o zdravie. A keď sa bavíme o zdraví ústnej dutiny, je to viac ako na mieste. Pri správnom používaní aplikácie bude aj vaša návšteva dentálnej hygieny rýchla a bezbolestná. Dohodnite si termín dentálnej hygieny u nás v Dental Brothers ešte dnes.

Zdieľať: