AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

27. mája 2019

Dentálna hygiena a zdravé zuby pre najmenších!

OBSAH ČLÁNKU

Mnoho rodičov si ešte aj v dnešnej dobe myslí, že zubný kaz u malých detí nie je veľkým zdravotným problémom. Veď mliečne zuby im aj tak vypadnú! Toto tvrdenie však vôbec nie je pravdivé. Zubný kaz na detských zuboch totiž môže negatívne ovplyvniť trvalé zuby a viesť k budúcim zubným problémom. Preto je dentálna hygiena detí mimoriadne dôležitá!

Umývanie zubov ako rutina

Najlepším spôsobom, ako chrániť zuby vášho dieťaťa, je naučiť ho dobrým zubným návykom. Starostlivosť o zuby a ústnu dutinu by pre vaše dieťa malo byť rovnako dôležité a prirodzené ako raňajky či obliekanie. Vytvorte z umývania zubov každodennú rutinu. Dieťa vie byť pri hre nadšeným účastníkom, no pri rôznych „dospeláckych“ činnostiach je ešte roztržité a nebude mať kontrolu nad čistením zubov. Preto naňho budete musieť dohliadať a pomáhať mu v tom, aby kefka odstránila všetok povlak na zuboch, ktorý spôsobuje zubný kaz.

Čistenie zubov

Akonáhle má vaše dieťa zub, mali by ste mu pomôcť dvakrát denne čistiť zuby. A to zubnou pastou (približne veľkosť zrnka ryže) a detskou zubnou kefkou s mäkkými štetinami. Kefky sú určené na riešenie rôznych potrieb detí vo všetkých vekových kategóriách. Preto by ste sa mali uistiť, že ste vybrali zubnú kefku vhodnú práve pre vaše dieťa.

Množstvo zubnej pasty

Vo veku 3 rokov môžete začať používať množstvo fluoridovej zubnej pasty o veľkosti hrášku, ktorá pomáha zabrániť vzniku dutín. Snažte sa tiež naučiť svoje dieťa, aby pastu neprehĺtalo. Aj keď musíme uznať, že v tomto veku sú často príliš mladé na to, aby sa naučili oplachovať alebo vypľúvať. Prečo? Prehltnutie prílišného množstva fluoridovej zubnej pasty môže spôsobiť biele alebo hnedé škvrny na dospelých zuboch vášho dieťaťa! 

Pohyby pri čistení

Pri čistení zubov je najdôležitejšie dôkladne vyčistiť každý zub, hore a dole, vo vnútri i vonku. Našou radou je premeniť čistene zubov na hru „ako nájsť skryté zuby“. Mimochodom, dieťa si nedokáže čistiť zuby bez pomoci, kým nie je staršie, teda kým nemá aspoň šesť až osem rokov. Preto by ste sa mali uistiť, že vaše dieťa každý deň vykoná skutočné čistenie svojich zubov.

Dentálna hygiena

V rámci detskej dentálnej hygieny by ste nemali zabúdať na pravidelné preventívne prehliadky u zubného lekára dvakrát ročne. Počas pravidelných návštev detský lekár skontroluje nielen zuby, ale aj ďasná vášho dieťaťa. Ak si všimne akékoľvek problémy, môže vás odkázať na iného lekára.

Najčastejším problémom detí je však zubný kameň, ktorý odstráni kvalitná dentálna hygiena. Všetci dobre vieme, aké drahé môžu byť zubné ošetrenia. Preto by ste si ešte pred samotnou návštevou zubára nemali zabudnúť skontrolovať príspevky zdravotných poisťovnízazmluvnených lekárov na všetky zubné ošetrenia!

Vedeli ste, že najrozšírenejším dentálnym problémom detí je zubný kaz? Neveríte? Pozrime sa na to, čo hovoria štatistiky!

  • 1 z 10 2-ročných detí má jeden alebo viac zubných kazov
  • 28 % detí má v 3 rokoch jeden alebo viac zubných kazov
  • 50 % detí má v 5 rokoch jeden alebo viac zubných kazov

Objednajte svoje dieťa na dentálnu hygienu k nám do Dental Brothers ešte dnes a predíďte vzniku zubného kazu.

Zdieľať: