AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

17. júla 2019

Dentálna hygiena: Nezabúdajte ani na jazyk!

OBSAH ČLÁNKU

Čo si predstavíte pod pojmom dentálna starostlivosť? Pod týmto termínom si asi väčšina ľudí predstaví potrebu čistenia zubov minimálne dvakrát denne, nitkovanie medzizubných priestorov, či návštevu zubára raz ročne a dentálnej hygieny dvakrát ročne.

Pravdou však je, že častokrát zabúdame na to, čo všetko do starostlivosti o ústnu dutinu patrí. Ďalšími dôležitými prvkami pre udržanie kvalitného zdravia ústnej dutiny, sú ďasná a jazyk. A keďže o starostlivosti o ďasná sme písali minule, na rad sa dostáva práve starostlivosť o náš jazyk.

Prevencia proti ochoreniam

Všimli ste si, že je váš jazyk potiahnutý bielym filmom? Môže to znamenať, že niečo zanedbávate! Zdravý jazyk normálne nesie konzistentnú ružovú farbu. Avšak, so zmesou odumretých buniek a zvyškov jedla sa môže občas javiť ako biely.

Okrem toho je jazyk tiež známy tým, že má vo svojich drobných štrbinách pachové gramnegatívne baktérie prispievajúce k zlému dychu a vytváraniu baktérií, ktoré nakoniec jazyk pokrývajú. Tieto baktérie sú schopné ľahko sa preniesť na vaše zuby a spôsobiť ich poškodenie.

Dôkladne čistenie jazyka

Čistenie jazyka nie je až také zložité, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel a predídete mnohým zdravotným a estetickým komplikáciám. Preto vám prinášame niekoľko užitočných tipov, ako dôkladne a efektívne očistiť váš jazyk:

  1. Čistite a nitkujte si zuby pravidelne, aby ste odstránili všetky nánosy a baktérie.
  2. Pri čistení jazyka postupujte jemne kefkou alebo škrabkou jazyka so štipkou pasty smerom od zadnej časti jazyka dopredu.
  3. Použite primerané množstvo tlaku tak, aby ste nepociťovali žiadnu bolesť.

Náš tip: Kupujte si zubnú kefku, ktorá má čistič jazyka na zadnej strane. Takto si nikdy nezabudnete jazyk vyčistiť. A aj keď sa vám nebude chcieť, svedomie vás nepustí a nakoniec si ho predsa len vyčistíte!

Čistenie jazyka na pravidelnej báze

Dôvodov na čistenie jazyka je nespočetne veľa. Od nepríjemného zápachu úst až po vážnejšie sprievodne ochorenia ako zápal ďasien, okostice či závažného ochorenia rakoviny jazyka. Preto by ste mali výplach úst zahrnúť do svojej dennej orálnej rutiny. Frekvencia čistenia jazyka je tak jasná – dvakrát denne popri bežnom čistení zubov ráno a večer. Dbajte o to, aby boli vaše zuby zdravékrásne biele čo najdlhšie!

Máte nejaké nejasnosti ohľadom starostlivosti o ústnu dutinu? Alebo sa chcete objednať na dentálnu hygienu? Obráťte sa na odborníkov z Dental Brothers, ktorí vám ochotne poradia.

Zdieľať: