AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

4. januára 2022

Do dentálnej hygieny sa oplatí investovať peniaze a čas. Prečo?

OBSAH ČLÁNKU

Čistite si zuby správne, no napriek tomu sa nedokážete vyhnúť bolesti a tvorbe kazov? Pravdepodobne vaša starostlivosť o ústnu dutinu nie je dostatočná alebo tak správna, ako si myslíte. Návštevou dentálnych hygienikov však nielenže môžete týmto problémom predchádzať, ale im aj úplne zabrániť.

Výber dentálneho hygienika je dôležitý

Pojem dentálny hygienik je posledné roky často spomínaný a dobre známy. Rovnako ako aj zubár si o vás a vašej ústnej dutine robí záznamy, tak to platí aj v prípade dentálnych hygienikov. Preto je dobre mať svojho vlastného dentálneho hygienika, ktorý vaše ústa bude poznať. Okrem toho, dentálny hygienik by mal byť tak dôležitý ošetrujúci ako akýkoľvek iný lekár, ktorého pravidelne navštevujete. Preto je návšteva dentálnej hygieny veľmi dôležitou prevenciou a svojho dentálneho hygienika by ste si mali vyberať podľa jeho kvalít a nie podľa miesta bydliska či cenníka.

Dentálny hygienik nerobí len vizuálne procedúry

Mnoho pacientov sa ešte pred návštevou dentálnej hygieny domnieva, že dentálni hygienici zuby len čistia. Nie je to úplne pravda. Je mnoho činností, ktoré dentálni hygienici musia vykonať, aby sa o vaše zuby postarali na 100 %. Samozrejme, návštevou dentálnej hygieny starostlivosť o ústnu dutinu nekončí, práve naopak, až potom sa začína tá správna a precízna starostlivosť.

Úlohy dentálneho hygienika

Ako sme spomenuli, úlohou dentálneho hygienika nie sú len vizuálne procedúry. Medzi najčastejšie úlohy, ktoré by dentálny hygienik mal pri návšteve vykonať patrí napríklad:
– kontrola stavu zubov a ďasien,
– hľadanie príčin problémov v ústnej dutine,
– nácvik správnej techniky čistenia zubov,
– výber vhodných pomôcok na čistenie zubov,
– odstránenie zubného kameňa,
– odstránenie zubného povlaku,
– odstránenie pigmentácie a zafarbenia zubov,
– fluorizácia zubov,
– ošetrenie ďasien a ochrana pred paradontózou,
bielenie zubov na želanie pacienta.

Najčastejšie chyby pacientov

Medzi najčastejšiu a najväčšiu chybu, s ktorou majú pacienti dočinenie je neabsolvovanie dentálnej hygieny. Ďalšou chybou je používanie nesprávnych pomôcok na dentálnu hygienu či nesprávne si čistenie zubov. Rovnako ako chybu môžeme považovať aj občasné a nepravidelné podstúpenie dentálnej hygieny, pričom na dentálnu hygienu by ste mali ísť minimálne 2x ročne.. Samozrejme, podstúpiť dentálnu hygienu by mali aj deti.

Dentálna hygiena nebolí

Mnoho pacientov nám prezradilo, že dentálnu hygienu nikdy predtým nepodstúpilo kvôli obavám z bolesti, pretože viacero z nich má nepríjemné skúsenosti so svojim zubárom. Avšak práve týmto bolestiam môžete pravidelnou návštevou dentálnej hygieny predísť. Samozrejme, ak máte citlivé a bolestivé zuby, tak je možné, že dentálna hygiena bude sčasti bolieť, no bolesť je pri dentálnej hygiene individuálna a nie nevyhnutná. Ak máte zuby zdravé, hoci aj s povlakom či zubným kameňom, potom dentálna hygiena bolieť nebude.

Investícia do budúcnosti, ktorá sa vyplatí

Síce podstúpenie dentálnej hygieny môže predstavovať veľkú jednorazovú investíciu, no tá sa vám spätne vráti a odzrkadlí na bezproblémovej návšteve u zubára. V súčasnosti sa aj poisťovne snažia vytvoriť finančný príspevok v určitej hodnote, ktorú môžete využiť aj na dentálnu hygienu. Preto by vás už ani to nemalo odrádzať pred návštevou dentálnych hygienikov.
Preto ak chcete začať nový rok so zdravím úsmevom, potom sa neváhajte objednať na dentálnu hygienu k nám do Dental Brothers.

Zdieľať: