AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

15. februára 2023

Fotokompozitné fazety: dokonalý úsmev na počkanie

fotokompozitne fazety

OBSAH ČLÁNKU

Túžite po krásnom úsmeve? Chýba vám časť zuba alebo nie ste spokojní s tvarom vašich zubov? Fotokompozitné fazety vám nahradia stratenú časť zuba na počkanie. Objednajte sa na túto službu k svojmu zubárovi a odchádzajte s krásnym úsmevom.

Fotokompozitné fazety ako estetická náhrada

Fotokompozit si môžete predstaviť ako tenkú porcelánovú vrstvu, ktorá sa prilepí na prednú časť zuba. Ide o jednoduchý spôsob, ako získať nádherný úsmev. Pokiaľ ste prišli o časť zuba alebo nie ste spokojní s tvarom vašich zubov, potom sú fotokompozitné fazety tým správnym riešením. Vďaka tomuto spôsobu sa môžete zbaviť aj medzierky medzi zubami.

fotokompozitne fazety

Typy faziet

Fazety je potrebné vyrobiť, a to buď v laboratóriu alebo priamo v ambulancii. Z toho dôvodu môžeme fazety rozdeliť na 2 skupiny a to:

  • Porcelánové fazety sa vyrábajú priamo na mieru v zubnotechnickom laboratóriu. Výhodou týchto faziet je najmä odolnosť, kvalita materiálu, trvácnosť či prirodzený vzhľad. Nevýhodou je hrubší materiál a vyššia cena.
  • Kompozitné fazety sa zhotovujú v ústach pacienta. Po jednom sedení tak môžete z ambulancie odísť s dokonalým úsmevom. Výhodou je aj nižšia cena. Nevýhodou je menej prirodzený vzhľad ako u porcelánových fazetách.  

Bezbolestný priebeh ošetrenia fotokompozitnými fazetami

Fotokompozit je často považovaný za estetický výplňový materiál, ktorý sa v stomatológii využíva. Má viacero využití, a preto je ním možné vytvoriť výplň alebo z neho vytvoriť samotné fotokompozitné fazety. Tento materiál je elastický a plastický a pri polymeratizačnej reakcii tuhne. Aj napriek tomu, že ide o jemný materiál a fotokompozitné fazety majú len pár milimetrov, sú veľmi pevné, odolné a majú dlhú životnosť. Pri tvorbe nového úsmevu fotokompozitnými fazetami sa používa aj lokálna anestézia, preto je tento zákrok bezbolestný.

Kedy sú fotokompozitné fazety tým najlepším riešením?

Táto protetická náhrada vyzerá ako polokorunka. Premýšľať nad ňou môžu všetci pacienti, ktorí chcú vzhľad svojho úsmevu zlepšiť, a to z dôvodu nalomenia zuba, chýbajúcej časti, ale aj zmeny farby zubov či kvôli slabej sklovine. Dôležité je, aby sa tvar a odtieň faziet zhodoval s existujúcou farbou zubov. Fotokompozitné fazety je možné aplikovať aj v prípade, ak máte medzi zubami malé medzierky.

Pre koho nie sú fotokompozitné fazety vhodné?

Potom je tá druhá skupina pacientov, pre ktorých nie sú fotokompozitné fazety vhodné. Týka sa to najmä pacientov, ktorí majú príliš krivé zuby alebo veľké medzery medzi zubami. Ide tiež o pacientov, ktorí majú často problém s tvorbou zubného kazu alebo so zápalom ďasien. Každý zdravotný problém je potrebné najskôr preliečiť. A, samozrejme, pacientom trpiacim bruxizmom, teda škrípaním zubov, sa fotokompozitné fazety taktiež neodporúčajú.

fotokompozitne fazety

Nový úsmev s fotokompozitnými fazetami v Dental Brothers

Porcelánové fazety je potrebné vyrobiť priamo na mieru v laboratóriu, preto je postup komplikovanejší a zdĺhavejší. Avšak na aplikáciu fotokompozitných zubných faziet vám stačí len jedna návšteva v Dental Brothers, keďže tie sa vytvárajú priamo v ústach pacienta. Pri aplikácii nie je potrebné zuby skenovať ani ich vytvárať v laboratóriu. Stačí, ak sa objednáte na túto službu k svojmu zubárovi alebo dentálnemu hygienikovi a na počkanie odídete s krásnym úsmevom. Túžite po krásnom úsmeve aj vy? Neváhajte sa objednať do Dental Brothers prostredníctvom telefónného čísla 0911 112 142 (OC Centrál), 0917 196 170 (OC Nivy), e-mailom na central@dentalbrothers.sk alebo pomocou kontaktného formuláru.

Zdieľať: