AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

3. apríla 2024

Fotokompozitné fazety – estetická úprava chrupu už za pár minút

OBSAH ČLÁNKU

Fotokompozitné fazety predstavujú v súčasnosti veľmi rýchly a jednoduchý spôsob, vďaka ktorému získate nový úsmev už za pár minút. Trápi vás medzierka medzi zubami, iný odtieň zubnej skloviny či odštiepenie zo zuba? Objednajte sa do Dental Brothers, kde vám vytvoríme fotokompozitné fazety na počkanie.

Fotokompozitné fazety – nádherný úsmev na počkanie

Vedeli ste, že môžete mať krásny úsmev už za pár minút? Fotokompozitné fazety sú vhodným riešením pre tých, ktorých trápia rôzne problémy so zubami. Najčastejšie ide o:

  • menšie medzery medzi zubami,
  • iný odtieň zubnej skloviny,
  • poškodenie zubnej skloviny,
  • odštiepenie zo zuba,
  • nelichotivý alebo nepravidelný tvar zubov.

V súčasnosti existujú rôzne metódy, vďaka ktorým viete tieto problémy odstrániť. Medzi veľmi účinný spôsob patria fotokompozitné fazety. Ide o tenkú porcelánovú vrstvu, ktorá sa lepí na predné časti zubov. Fotokompozit je často považovaný aj za estetický výplňový materiál, ktorý sa v stomatológii využíva. Má viacero využití, a preto je ním možné vytvoriť výplň alebo z neho vytvoriť samotné fotokompozitné fazety. Tento materiál je elastický a plastický a pri polymerizačnej reakcii tuhne. Aj napriek tomu, že ide o jemný materiál a fotokompozitné fazety majú len pár milimetrov, sú veľmi pevné, odolné a majú dlhú životnosť. Okrem toho ide o bezbolestný zákrok, vďaka ktorému odstránite všetky nedostatky vo vašej ústnej dutine.

Existujú však 2 formy faziet, a to porcelánové fazetyfotokompozitné fazety. Aký je medzi nimi rozdiel?

Porcelánové vs. fotokompozitné fazety

Porcelánové a fotokompozitné fazety sa líšia najmä v spôsobe výroby. Porcelánové fazety sa totižto vyrábajú priamo v zubno-technickom laboratóriu. Veľkou výhodou je ich odolnosť, kvalita, trvácnosť a prirodzený vzhľad. Nevýhodou je však cena a komplikovanejší či zložitejší proces výroby. Druhou voľbou sú fotokompozitné fazety, ktoré sa zhotovujú priamo v ústach pacienta. Už po prvom sedení tak môžete z ambulancie odísť s krásnym úsmevom. Obrovskou výhodou je aj cena faziet.  

Proces tvorby fotokompozitných faziet

Kompozitné fazety sa zhotovujú priamo v ústach pacienta pomocou fotokompozitnej výplne. Výhodou je, že zuby nie je potrebné skenovať a neprebieha ani fáza výroby v zubotechnickom laboratóriu. Zhotovia sa totižto priamo v jednom ošetrení, a teda nie je potrebné čakať na ich výrobu.

Fotokompozitné fazety nie sú pre každého

Bohužiaľ, aj pri tejto estetickej úprave narážame na jeden problém. Fotokompozitné fazety nie sú vhodné pre všetkých pacientov. Vyhnúť by sa im mali predovšetkým ľudia, ktorí trpia bruxizmom, teda škrípaním zubov. Druhú skupinu tvoria pacienti, ktorí majú príliš veľké medzery medzi zubami a veľmi krivé zuby. Obmedzení sú aj ľudia, u ktorých sa často vytvára zubný kaz a zápal ďasien. Pokiaľ však máte záujem o fotokompozitné fazety, je potrebné daný problém najskôr preliečiť a poradiť sa so zubným lekárom alebo dentálnym hygienikom o vhodnosti tejto procedúry.

Objednajte sa na fotokompozitné fazety do Dental Brothers

Fotokompozitné fazety majú schopnosť maskovať rôzne nedostatky v ústnej dutine. Či už máte medzierku medzi zubami, ktorú chcete odstrániť, alebo máte akýkoľvek iný problém, ktorý s fazetami dokážete odstrániť, objednajte sa do Dental Brothers. Tento moderný, efektívny a bezbolestný spôsob za najlepšiu cenu na trhu, len 150 €/zub, je spoľahlivým riešením na zlepšenie vášho úsmevu. Túžite po bezchybnom úsmeve? Neváhajte sa objednať do Dental Brothers prostredníctvom telefónného čísla 0911 112 142 (OC Central), 0917 196 170 (OC Nivy), e-mailom na central@dentalbrothers.sk alebo pomocou kontaktného formuláru.

Zdieľať: