AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

17. októbra 2017

Ako fungujú bieliace pásiky na zuby?

OBSAH ČLÁNKU

Čo sú to bieliace pásiky?

Určite ste už aj vy počuli o rôznych spôsoboch bielenia zubov, možno ste dokonca nejaké z nich  aj vyskúšali. Vybrať si totiž môžeme z rôznych foriem bielenia od ambulantného bielenia až po bielenie v pohodlí domova. Kedysi boli najznámejším spôsobom bielenia zubov rôzne druhy bieliacich pást. Ich výnimočné obsahové zloženie nám malo pomôcť docieliť efekt krásneho bieleho úsmevu. Dnes sa už bieliace pasty stávajú iba akýmsi doplnkovým produktom k bieleniu zubov. Skôr ako na bielenie zubov ich používame na udržiavanie efektu bielych zubov po ambulantnom bielení. V súčasnosti sa k nám dostávajú stále nové a nové, inovatívne, formy bielenia zubov. Jednou z nich je aj metóda bielenia pomocou bieliacich pásikov. Je táto metóda bezpečná? Ako správne aplikovať bieliace prúžky? Nedôjde takýmto spôsobom bielenia k poškodeniu zubov? Ak si aj vy kladiete tieto otázky, odpovede sa dozviete v nasledujúcej časti textu.

Ako pásiky fungujú?

Rozhodli ste sa vyskúšať práve bieliace pásiky? Ponúkame vám informácie, ktoré vám zaručene pomôžu vyhnúť sa akýmkoľvek nepríjemnostiam pri ich používaní. Bieliace pásiky sú prezentované ako forma bielenia, ktorá ma rovnaké účinky ako ambulantné bielenie zubov. Je to ale skutočne tak? Bieliace pásiky síce obsahujú účinné látky, ktoré našim zubom pomôžu zažiariť, musíme si však dať pozor na presné obsahové zloženie a účinné látky, ktoré sa v pásikoch nachádzajú. Je dobré poradiť sa so svojim zubným lekárom, či dentálnym hygienikom, aby nedošlo k poškodeniu zubov a ďasien. Práve neodborné domáce bielenie totiž dokáže spôsobiť poriadne problémy. Výsledkom je poškodená zubná sklovina spojená so zvýšenou citlivosťou zubov a podráždené ďasná. Presné zloženie účinných látok v bieliacich pásikoch sa v mnohých prípadoch neuvádza, a tak jedinou informáciou, ktorú zákazník má je, že bielenie je bezpečné a testované. Musíme si však zvážiť všetky atribúty pred tým, ako sa rozhodneme dať si vybieliť zuby práve touto metódou. Ako pásiky fungujú? Obsahové zloženie gélu, ktorý sa nachádza na povrchu bieliacich pásikov, za pomoci účinných látok reaguje a dochádza k vybieleniu zubov.

Ako pásiky správne aplikovať?

Aplikácia pásikov je jednoduchá, je ale potrebné dôsledne dodržiavať poradie krokov, aby bolo bielenie úspešné. Mnohým z nás by pred samotnou aplikáciou intuitívne napadla myšlienka, umyť si zuby. Možno vás to prekvapí, ale týmto krokom, by sme bieleniu s istotou nepomohli. Umývanie zubov tesne pred aplikáciou sa neodporúča, zuby si umyte najskôr 10 minút po aplikácii. Samotná aplikácia je rovnaká pri rôznych značkách, základné kroky použitia bieliacich pásikov si preto zhrnieme do troch základných krokov.

Krok č. 1

Ak si vyberieme konkrétny druh bieliacich pásikov môžeme prejsť k ich samotnej aplikácii. Ako na to? Otvoríme fóliové puzdro a vyberieme pásik. Následne odstránime priehľadnú fóliu.

Krok č. 2

Pripravený prúžok aplikujeme na zuby jeho gélovou časťou. Následne ho urovnáme na hrane ďasna a postupne popritláčame na zuby tak, aby sa do priestoru nedostali sliny.

Krok č.3

Pásik necháme na zuboch pôsobiť určený počet minút (počet minút je individuálny a závisí od druhu bieliacich pásikov). Následne, po ukončení bielenia, pásik odlepíme a vypláchneme ústa. Týmto krokom je proces bielenia ukončený. Ďalšie kroky bielenia sú individuálne podľa zvolenej značky a konkrétneho druhu bieliacich pásikov. Niektoré účinkujú za pôsobenia lampy, iné zasa samostatne. Mnohé z nich obsahujú technológiu takzvaného „silného prilepenia“, tá zaručuje, že pásik drží počas celého bielenia na zuboch a gél sa nemieša so slinami. Táto technológia by mala zosilniť efekt bielenia. Na čo by sme si mali dať pri bielení pozor? Výrobcovia bieliacich pásikov sa vyhýbajú presnej definícii zloženia gélu. V mnohých prípadoch majú pásiky vysoký obsah peroxidu, ktorý má na naše zuby nepriaznivý vplyv. Hlavne, ak ide o neodbornú formu bielenia zubov, ktorá je vykonávaná samotným zákazníkom.

Naša rada: Ak sa rozhodnete pre túto metódu bielenia, pozorne si prečítajte, čo bieliace pásiky obsahujú, ak nie je uvedené ich presné zloženie, radšej s bielením počkajte a overte si to.

Zdieľať: