AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

29. apríla 2024

Intraorálna kamera – prečo sa využíva počas dentálnej hygieny?

intraoralna kamera

OBSAH ČLÁNKU

Chodíte pravidelne na dentálnu hygienu? Pri dentálnej hygiene sa využíva množstvo nástrojov a moderných technológií. Medzi najužitočnejší nástroj patrí intraorálna kamera. Prečo sa práve intraorálna kamera považuje za nevyhnutný nástroj a prečo by ju mali používať aj vaši dentálni hygienici?

Intraorálna kamera – dôležitý nástroj dentálnej hygieny   

Intraorálna kamera je špeciálny typ kamery, ktorý sa najčastejšie využíva v stomatológii a v procese dentálnej hygieny. Je to malá, kompaktná kamera, ktorá má však vysoké rozlíšenie a schopnosť zaostriť na malé detaily. Prostredníctvom nej je možné zachytiť a urobiť podrobné snímky zubov, ďasien a ďalších častí v ústnej dutine. Obrovskou výhodou intraorálnej kamery je možnosť zobraziť snímky na monitore zubnej súpravy. Intraorálna kamera sa preto považuje za nevyhnutný nástroj dentálnej hygieny, ktorý slúži na diagnostiku, liečbu, edukáciu a monitorovanie stavu ústnej dutiny pacientov. Na čo konkrétne sa táto kamera používa?

intraorálna kamera

Presná diagnostika stavu ústnej dutiny pacienta

Intraorálna kamera slúži na presnejšie a podrobnejšie vyšetrenie stavu zubov a ďasien. Tento nástroj umožňuje vidieť oblasti úst, ktoré by inak mohli zostať nepovšimnuté, ako sú napríklad miesta medzi zubami a ťažko dostupné oblasti. Táto presnosť pomáha odhaliť aj najmenšie problémy, ako sú začínajúce kazy alebo zápalové procesy, a to ešte skôr, ako sa stanú závažnými.

Edukácia pacientov o stave ich úst

Pomocou snímok a videí zachytených touto kamerou môžu pacienti lepšie pochopiť stav svojich zubov a ďasien. Problémy, ktoré vidia na vlastné oči, ich môžu motivovať k lepšej starostlivosti o ústnu dutinu a donútiť ich pravidelne chodiť k zubným lekárom a dentálnym hygienikom.

Monitorovanie pokroku dentálnej hygieny

Počas dentálnej hygieny je dôležité monitorovať stav zubov, ďasien a sledovať ich pokrok. Intraorálna kamera umožňuje dentálnym hygienikom dokumentovať zmeny a stav úst pacienta. Tieto záznamy slúžia následne na vytvorenie plánu starostlivosti o ústnu dutinu a sledovanie liečby.

Komunikácia s pacientmi

Komunikácia je dôležitou súčasťou starostlivosti o ústa pacienta. Vďaka intraorálnej kamere môžu dentálni hygienici lepšie komunikovať stav pacienta a zároveň im ukázať reálne snímky ich ústnej dutiny. Vďaka snímkam je možné im následne vysvetliť a odporučiť vhodný postup liečby.

intraorálna kamera

Podstúpte dentálnu hygienu s použitím intraorálnej kamery

Intraorálna kamera je dôležitou súčasťou dentálnej hygieny. Preto by ju mali pri svojej práci používať všetci dentálni hygienici. Práve vďaka nej je totižto proces dentálnej hygieny efektívnejší, presnejší a starostlivosť o ústnu dutinu pacienta kvalitnejšia. Pokiaľ vás dentálna hygiena ešte len čaká, potom neváhajte a objednajte sa do Dental Brothers, kde využívame moderné vybavenie, ako aj intraorálnu kameru. Rezervujte si svoj termín ešte dnes.

Zdieľať: