AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

17. novembra 2017

Kedy nastáva čas pre porcelánové zuby?

OBSAH ČLÁNKU

Vedeli ste, že zuby sú jednou z prvých vecí, ktorú si na vás ostatní všimnú? Práve preto, by sme im mali venovať dostatočnú pozornosť. Krásny úsmev je vo veľa prípadoch tým najväčším tromfom. Ak ste si v poslednej dobe uvedomili, že svoj úsmev skrývate, je čas na zmenu. Nebojte sa bojovať proti malým nedostatkom. Dnes si už môžete dať vaše zuby šikovne opraviť, alebo zameniť za tie porcelánové.

Kedy teda nastáva čas pre porcelánové zuby?

Zuby, konkrétne ich životnosť, ale aj vzhľad, podliehajú viacerým faktorom. Čas na výmenu zubov môže nastať v rôznych prípadoch. Niekedy je výmena zubov potrebná z hľadiska opotrebovania, ktoré vzniká s pribúdajúcim vekom. Inokedy je zasa nutné výmenu uskutočniť v dôsledku ich výrazného poškodenia. Takýmto poškodením je vo väčšine prípadov úraz, odštiepenie, odlomenie a v neposlednom rade rozsiahle poškodenie zuba zubným kazom. Ak sa u svojho zubného lekára dozviete, že niektorým z vašich zubov už odzvonilo, nemusíte sa báť, ešte nie je všetko stratené. Porcelánové zuby sú alternatívou, ktorá vám opäť vyčaruje úsmev na tvári.

Porcelánové korunky

Zubné korunky sú najčastejším scenárom, ktorý je realizovaný v prípade trvalého poškodenia zuba.
Poškodený zub je nahradený pomocou jednej korunky, alebo pomocou mostíka, v prípade, že ide o náhradu viacerých zubov. Pri komplexnej rekonštrukcii sú keramické zuby tvorené za pomoci implantátov. Ak sa chcete dozvedieť viac o téme porcelánové zuby, určite si prečítajte náš blog s názvom Ako si vybrať umelý chrup? Porcelánové zuby sú jednou z možností.

Ako prebieha proces tvorby porcelánových zubov?

Ak sa rozhodnete pre porcelánové zuby, musíte podstúpiť viacero procesov.

Pýtate sa, čo vás čaká?

Nemusíte sa ničoho obávať, celý proces je bezbolestný a komfortný. Ako prvá vás čaká konzultácia s vašim zubným lekárom, ten určí spôsob estetickej úpravy vášho chrupu.
V prípade, že ide o zubné korunky, alebo mostíky, následne prebieha obrusovanie zubov do požadovaného tvaru. Výroba zubných koruniek, alebo mostíkov trvá v laboratóriu približne jeden týždeň. Lekár vám teda po obrúsení nasadí iba dočasnú korunku, ktorá dočasne supluje tú trvalú.
Aplikácia porcelánových koruniek je jednoduchá, hneď po nej sa môžete tešiť z vášho nového úsmevu. Postupov pri tvorbe porcelánových zubov je viacero, fázy ošetrenia však môžete vždy konzultovať s vašim zubným lekárom.

Pozor na starostlivosť! 

Porcelánové zuby si vyžadujú dôslednú starostlivosť. Nezabudnite na to, že ani v tomto prípade nesmiete svoju ústnu hygienu zanedbávať, ba dokonca musíte jej venovať ešte väčšiu pozornosť.

Ako ich ošetrovať, aby vydržali čo najdlhšie?

Nájdite si čas a navštívte svojho dentálneho hygienika minimálne 2x ročne. Na porcelánovej časti sa síce nevytvorí zubný kaz, zachytáva sa však na nej zubný povlak. Ten sa na nej tvorí ešte vo väčšom množstve, ako na vašich vlastných zuboch. Preto nezabúdajte aj na výber vhodných dentálnych pomôcok.

Bez medzizubných kefiek ani na krok! Tie majú pri ústnej hygiene nenahraditeľný význam, vyčistia totiž medzizubné priestory, ktoré sú najrizikovejšie v súvislosti s tvorbou zubného kazu. Nevhodné kefky, pasty a ústne vody vám môžu viac uškodiť, ako pomôcť. Poraďte sa preto vždy so svojim dentálnym hygienikom, ktorý vám určí, aká starostlivosť je pre vás najvhodnejšia.

Zdieľať: