AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

8. augusta 2022

Krásny úsmev dokáže zmeniť život: Podstúpte čistenie a bielenie zubov

dentalna hygiena a bielenie zubov

OBSAH ČLÁNKU

Ľudia s pekným úsmevom a zdravou ústnou dutinou sú nielenže príťažlivejší, ale aj sympatickejší, zdravší a mnohokrát aj úspešnejší. Je to najmä z toho dôvodu, že zdravie ústnej dutiny súvisí s celkovým zdravím človeka, jeho náladou a sebavedomím. Jednoducho krásny a zdravý úsmev dokáže zmeniť život na nepoznanie. Podstúpte čistenie a bielenie zubov ešte dnes.

Profesionálne čistenie zubov

Profesionálne čistenie zubov zvyčajne vykonávajú špecializovaní odborníci, a to dentálni hygienici, ktorí sú na výkon tohto povolania vyškolení a sú držiteľmi licencie na profesionálne čistenie zubov. Zväčša sa profesionálna dentálna hygiena odporúča podstúpiť 2x do roka, teda každých 6 mesiacov. Primárnym cieľom čistenia zubov je odstrániť zubný povlak a zubný kameň z povrchu zubov a z medzizubného priestoru, aby sa predišlo vzniku kazov a ochorenia ďasien.

Ciele a výhody zubnej hygieny

Ak chodíte pravidelne na profesionálne čistenie zubov k dentálnym hygienikom, mohli ste si všimnúť, že sú vaše zuby o čosi belšie než predtým. Je to najmä z toho dôvodu, že je z vašich zubov odstránený povlak a zubný kameň, ktorý má žltý odtieň. Avšak cieľom čistenia zubov nie je zuby vybieliť. Cieľom dentálnej hygieny a čistenia zubov je predovšetkým:

  • odstránenie zubného kameňa a zubného povlaku a predchádzanie kazu;
  • odstránenie halitózy – zápachu z úst;
  • prevencia a úľava od ochorenia ďasien;
  • detekcia zdravotných komplikácií a vážnejších ochorení súvisiacich s ústnou dutinou.

Podstúpiť dentálnu hygienu a čistenie zubov by ste mali z vyššie spomenutých dôvodov, ale hlavne pravidelne. Vďaka tomu tak môžete predísť zubným kazom a vypadávaniu zubov. Objednajte sa na profesionálnu a precíznu dentálnu hygienu ešte dnes.

čistenie zubov

Šetrné bielenie zubov

Bielenie zubov je proces alebo procedúra, vďaka ktorej budú vaše zuby žiarivo biele a lesklé. Vďaka bieleniu zubov sa zbavíte škvŕn na zuboch spôsobených kávou, vínom alebo fajčením. Zo zdravotného hľadiska síce bielenie zubov nemá na zdravie vašej ústnej dutiny žiaden vplyv, no pôsobí skôr na to psychické zdravie každého človeka. Preto, ak sú vaše zuby zdravé a nie ste spokojní len s ich odtieňom, potom neváhajte a navštívte odborníkov na bielenie zubov.

Spôsoby bielenia zubov

V súčasnosti existuje viacero spôsobov bielenia zubov. Ak si chcete svoje zuby vyčistiť svojpomocne, potom môžete vyskúšať rôzne pomôcky na bielenie zubov, ako napríklad bieliace zubné pasty, bieliace pásiky či rôzne sady na bielenie zubov, ktoré zahŕňajú LED svietidlá. Ak sú však vaše zuby citlivé, takéto bielenie zubov vám môže viac uškodiť ako pomôcť. Okrem toho poškodené zuby by ste bieliť nemali. Najskôr je dobré podstúpiť dentálnu hygienu a zbaviť sa tak všetkých nánosov, zubného kameňa a povlaku a následne si zuby nechať vybieliť. Preto odporúčame navštíviť špecialistov na bielenie zubov. V Dental Brothers môžete podstúpiť šetrné bielenie zubov, ktoré sa vykonáva bez peroxidu vodíka. Takéto bielenie je vhodné aj pre ľudí s citlivými zubami, keďže je neškodné k zubom, zubnej sklovine ani ďasnám.

Ciele a výhody bielenia zubov

Primárnym cieľom bielenia zubov je, samozrejme, krajší a žiarivejší úsmev. Sekundárnym cieľom je naopak zvýšenie sebavedomia a inšpirácia k lepšej starostlivosti o ústnu dutinu a zuby. Podstúpením pravidelného bielenia zubov sa navždy zbavíte škvŕn na zuboch od potravín. Okrem toho bielenie zubov by ste mali podstúpiť ak:

  • ste používali rôzne pomôcky na bielenie zubov, ako je bieliaca pasta či bieliace pásiky, avšak nezaznamenali ste žiadnu zmenu;
  • sa hanbíte usmievať z dôvodu zafarbených a žltých zubov;
  • nie ste spokojní so svojou farbou zubov a túžite po žiarivo bielom úsmeve;
  • čaká vás špeciálna udalosť, ako je napríklad svadba a chcete mať dokonalý úsmev a vyzerať čo najlepšie.
bielenie zubov

Čistenie a bielenie zubov v Dental Brothers

Pokiaľ ste spokojní so svojim odtieňom zubov, môzete podstúpiť len dentálnu hygienu. Ak však túžite po žiarivo bielom úsmeve, neváhajte podstúpiť aj bielenie zubov. Obe tieto procedúry môžete podstúpiť v Dental Brothers. Stačí, ak si rezervujete svoj termín dentálnej hygieny a bielenia zubov na čas, ktorý vám najviac vyhovuje a navštívite nás v prevádzke NC Nivy alebo OC Central v Bratislave. Môžete sa objednať aj na službu All Inclusive balík, ktorý zahŕňa obidve tieto procedúry, no za zvýhodnenú cenu.

Zdieľať: