AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

15. mája 2017

Mýty a fakty o domácom bielení zubov. Viete, čomu veriť?

OBSAH ČLÁNKU

O bielení zubov koluje mnoho teórií, pričom nie všetky sú pravdivé. Najväčšie mýty a fakty, ktoré sa spájajú s domácim bielením zubov, vám prezradíme v článku.

Mýtus: Sóda bikarbóna je najlepším domácim receptom

Určite ste už v súvislosti s bielením počuli o sóde bikarbóne. Radia nám, aby sme si ňou potierali zuby. Nemusíme míňať veľa peňazí u zubára a efekt bude rovnaký. Je to však skutočne pravda?
Ani zďaleka. Čistá sóda bikarbóna sa dokonca na bielenie zubov vôbec neodporúča. Je síce pravdou, že môže zmeniť povrchové zafarbenie zubov, no odnesiete si daň v podobe ich poškodenia. Jej drsné kamienky sklovinu doslova poškriabu. Zuby sa stávajú citlivejšie a náchylnejšie na kazy.

Mýtus: Bieliace zubné pasty bielia

Odborný belgický časopis Test Achats uskutočnil rozsiahly výskum, v ktorom zisťoval, či sú bieliace zubné pasty skutočne účinné. Testovali 20 zubných pást, z toho 18 so sľubovaným bieliacim efektom. Výskum prebehol tak, že 600 ľudí používalo jednu pastu počas jedného mesiaca. Výsledky ukázali, že bieliace účinky sa preukázali iba pri jednom produkte. Od bieliacich pást preto rozhodne nečakajte zázraky. Mohli by ste byť sklamaní.

Fakt: Citrónová šťava zubom neprospieva

Medzi domácimi bieliacimi prostriedkami dominuje aj citrónová šťava. Citrónová šťava však spôsobuje kyslé prostredie v ústnej dutine. Sami cítite, že po kyslom nápoji sa vám zuby „stiahnu“. Nie je teda pravdou, že by našim zubom citrónová šťava prospievala. Keď vypijeme kyslú šťavu, mali by sme si ústa zneutralizovať čistou vodou. Aspoň 30 minút po zjedení citróna by ste si nemali umývať zuby.

Dôverujte odborníkom

Domáce bielenie zubov nemusí byť bezpečné. Viaceré známe babské metódy vašim zubom viac škodia, ako im pomáhajú. Dáme vám preto iba jednu radu: predtým, ako sa rozhodnete bieliť zuby, poraďte sa o tom s odborníkom. Neverte „overeným“ radám z internetu, ale spoliehajte sa na ľudí, ktorí sa v tejto problematike vyznajú. V súkromnej klinike Dental Brothers vám radi zodpovieme všetky otázky.

Zdieľať: