AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

27. marca 2023

Mýty o bielení zubov, ktoré vám v Dental Brothers raz a navždy vyvrátime

bielenie zubov

OBSAH ČLÁNKU

Pred každým zákrokom alebo procedúrou si mnoho ľudí číta na internete rôzne informácie. Výnimkou nie je ani bielenie zubov. Často však narazia na rôzne mýty, ktoré ich od bielenia zubov následne odradia. V Dental Brothers vám tieto mýty raz a navždy vyvrátime. Čomu by ste teda mali skutočne veriť?

Profesionálne bielenie zubov

Farba zubnej skloviny nie je prirodzene žiarivo biela. Konzumáciou stravy sa však môžu zuby ešte viac sfarbiť, čo nepôsobí príťažlivo. Mnoho ľudí však túži nad žiarivo bielym chrupom, a preto často rozmýšľajú nad rôznymi alternatívami, ako dosiahnuť dokonalý úsmev. Jednou z alternatív je podstúpiť bielenie zubov. To so sebou prináša riziká, avšak iba v prípade, že nie sú dodržané všetky zásady. Pokiaľ túžite po žiarivo bielom úsmeve, podstúpte profesionálne bielenie zubov u odborníkov, ktorí vám vyvrátia všetky mýty o bielení zubov.

Mýty a fakty o bielení zubov

Určite ste už o bielení zubov počuli rôzne informácie. Mnohé z nich sú však len mýty, ktorým nie je dobré veriť. Ak túžite po žiarivo bielom úsmeve, tieto fakty vás určite potešia.

Mýtus č. 1: Bielenie zubov je škodlivé pre zubnú sklovinu

Pokiaľ chcete žiarivo biely úsmev, je potrebné, aby vám bielenie zubov vykonával kvalifikovaný zubný lekár alebo dentálny hygienik či asistent. Práve oni používajú na bielenie zubov kvalitné a osvedčené bieliace gély a dodržiavajú všetky zásady. Vďaka tomu sa vyhnú všetkým komplikáciám, ktoré neodborné bielenie môže spôsobiť. Návšteva kvalifikovaného odborníka vám zabezpečí, že práca bude vykonaná správne.

Mýtus č. 2: Voľnopredajné možnosti sú rovnako účinné

Na bielenie zubov môžete použiť tiež rôzne bieliace pasty, bieliace pásiky alebo celé sady, ktoré obsahujú bieliace pero s gélom a LED svetlo. Takéto domáce bielenie zubov vám však nikdy neprinesie profesionálne výsledky. Okrem toho môže ísť o nebezpečné bielenie, keďže vy sami nedokážete posúdiť, či sú vaše zuby na bielenie vôbec vhodné.

Mýtus č. 3: Je možné vybieliť korunky, fazety a výplne

Pokiaľ máte v ústnej dutine korunky, fazety alebo výplne, je potrebné tomu prispôsobiť aj odtieň zubov. Totižto všetko, čo je vo vašich ústach a nie je to prirodzená zubná sklovina, sa vybieliť nedá. Preto pri bielení poskytnite zubnému lekárovi všetky dôležité informácie.

Mýtus č. 4: Kokosový olej, jahody a citróny pomáhajú zuby vybieliť

Kokosový olej má mnoho využití. Viacerí ľudia dokonca veria, že im dokáže vybieliť úsmev, rovnako ako aj jahody či citróny. Síce sa spočiatku môže táto metóda zdať účinná, neskôr môže viesť k rôznym problémom. Najväčšie problémy so zubnou sklovinou môžu spôsobovať citróny, ktoré sú kyslé.

Mýtus č. 5: Na bielenie zubov je potrebné použiť peroxid vodíka

Peroxid vodíka spôsobuje intenzívnejšie bielenie zubov. S peroxidom je však potrebné pracovať opatrne a správne. Nie je to ale jediný spôsob, ako môžete mať žiarivo biely úsmev. Na šetrné bielenie zubov bez peroxidu vodíka sa nanesie bieliaci gél, ktorý obsahuje glycerin, sódu bikarbónu, karagenanový prášok, xylitol, sorbitol, mentolový olej, brusnicový olej, aloe vera gél, kamilkový extrakt a kokamido propyl betain. Takéto bielenie zubov je šetrné k zubnej sklovine.

Mýtus č. 6: Bielenie dokáže odstrániť všetky škvrny a zafarbenia

Zafarbenie zubov spôsobuje viacero faktorov. Môže ísť aj o genetiku, vek či životný štýl. Preto nie všetky škvrny a zafarbenia je možné počas bielenia odstrániť. Ako človek starne, starne aj zubná sklovina, čo môže bielenie sťažiť.

Mýtus č. 7: Bielenie zubov zostane navždy

Nič netrvá večne, a to platí aj v prípade bielenia zubov. Ako dlho vám bielenie ostane, súvisí aj so starostlivosťou o zuby po bielení, teda akú stravu konzumujete, ako sa o zuby staráte, či napríklad to, či fajčíte alebo nie. Na udržiavanie žiarivo bieleho úsmevu je potrebné pravidelne podstupovať bielenie zubov u odborníkov.

Profesionálne bielenie zubov v Dental Brothers

Bielenia zubov sa nemusíte báť. Ide o rýchly a najmä šetrný spôsob, vďaka ktorému budú vaše zuby žiarivo biele za malý okamih. Pokiaľ túžite po krásnych bielych zuboch, objednajte sa na bielenie zubov bez peroxidu vodíka k nám do Dental Brothers. Objednať sa môžete cez objednávkový formulár online na termín, ktorý vyhovuje vám.

Zdieľať: