AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

11. mája 2023

Najväčšie mýty v oblasti stomatológie/zubov

OBSAH ČLÁNKU

V dnešnom blogu sa pozrieme na zub niektorým z najrozšírenejších mýtov o stomatológii a poskytneme Vám presné informácie na udržanie zdravého a krásneho úsmevu.

Mýty, ktoré môžu viesť k zmätku a brániť v správnej starostlivosti o Vaše zuby.

Mýtus číslo 1: Cukor je hlavnou príčinou kazov.

Aj, keď je pravda, že cukor môže prispieť k zubnému kazu, nie je jediným vinníkom. Zubné kazy vznikajú, keď baktérie v ústach premieňajú cukor a sacharidy na kyseliny, ktoré napádajú zubnú sklovinu. Zlá ústna hygiena, zriedkavé čistenie zubnou kefkou a zubnou niťou, nedostatok pravidelných zubných prehliadok a podstupovanie dentálnej hygieny tiež zohrávajú významnú úlohu pri tvorbe dutín. Vytvorením pravidelnej rutiny, ktorú tvorí návšteva dentálnej hygieny a zníženého príjmu cukru môžete výrazne znížiť riziko vzniku zubných kazov.

Mýtus číslo 2: Bielenie zubov oslabuje zubnú sklovinu.

Existuje všeobecná mylná predstava, že bielenie zubov oslabuje sklovinu. Ak sa však bielenie zubov vykonáva pod odborným dohľadom a dodržiavaním odporúčaných pokynov, je bezpečné a nepoškodzuje sklovinu. Profesionálne bieliace produkty, ktoré používame na našej klinike pri bielení zubov obsahujú aktívne zložky určené na odstraňovanie škvŕn bez narušenia celistvosti skloviny.

Mýtus číslo 3: Väčší tlak pri čistení zubov znamená čistejšie zuby:

Mnoho ľudí verí, že energické čistenie pomocou tvrdej zubnej kefky je kľúčom k čistejším zubom. Príliš silné čistenie zubov však môže v skutočnosti poškodiť zubnú sklovinu a dráždiť ďasná, čo vedie k citlivosti zubov a recesii ďasien. Odporúčame používať zubnú kefku s mäkkými štetinami a jemné krúživé pohyby, aby sa účinne odstránil povlak a nečistoty bez toho, aby došlo k poškodeniu. Pamätajte, že rozdiel je v kvalite čistenia zubov, nie v sile.

Záver:

Vďaka vyvráteniu týchto bežných mýtov ústnej hygieny môžete lepšie pochopiť dôležitosť správnej starostlivosti o ústnu dutinu. Dodržiavanie správnych postupov ústnej hygieny, pravidelné zubné prehliadky a vyhľadávanie informácií sú dôležité pre dosiahnutie optimálneho zdravia ústnej dutiny. Pamätajte, že pokiaľ ide o vaše zuby, vedomosti sú sila a vyvrátenie týchto mýtov Vám pomôže udržať si zdravý a žiarivý úsmev po celé roky. Využite náš špeciálny balíček all inclusive, ktorý je zložený z šetrného bielenia zubov bez peroxidu, špičkovej dentálnej hygieny a super ceny!

Tešíme sa na vás v Dental Brothers.

Zdieľať: