AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

12. apríla 2018

Odhalené zubné krčky. Čo vám chce telo nimi povedať?

OBSAH ČLÁNKU

Na Slovensku, ale aj vo svete neustále pribúda počet ľudí, ktorí trpia citlivosťou zubov a odhalenými zubnými krčkami. Najnovšie štúdie hovoria o tom, že je to až 30 % populácie. Keďže zraniteľnosť zubov a ďasien vekom rastie, ide skôr o starších ľudí. Obrovská škoda je, že si to častokrát spôsobujeme sami, našou nadpriemernou snahou, sa o zuby starať.

Odhalené zubné kŕčky

Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí a nie je tomu inak ani pri starostlivosti o zuby a ďasná. Príliš častým úmývaním zubov, na zubnú sklovinu a priľahlé ďasná vyvíjame neprimeraný nátlak, a tak aj tento faktor môže spôsobiť to, že po pití studených či teplých nápojov pocítite bolesť. Rovnako ako častosť umývania zubov, vám odhalené zubné krčky môže spôsobiť aj nesprávna manipulácia so zubnou kefkou. Odporúčame preto navštíviť dentálneho hygienika, aby vám presne ukázal, ako s kefkou narábať správne. Dôležitosť by sme mali klásť aj na tvrdosť či skôr mäkkosť kefky.

Výber zubnej pasty

Ovplyvňujúcim faktrom je aj výber správnej zubnej pasty. Pasty s vysokou abrazivitou nám síce zub príjemne vyleštia, no pre ľudí s citlivými zubami rozhodne nie sú vhodné. Ak trpíte parodontologickým ochorením, takisto siahnite skôr po paste, ktorá nemá vysokú abrazivitu a obsahuje fluoridy.

Pomôcť môže aj ústna sprcha. Kedy sklovinu a ďasná nenamáhame a zároveň vyčistíme do istej miery aj medzizubné priestory. Nemala by však byť náhradou za zubnú kefku, dentálnu niť či medzizubné pomôcky.

Začervenanie ďasien

Prvým varovným signálom pre odhalené zubné krčky je začervenianie ďasien v tesnom okolí zuba. Neskôr toto začervenianie prejde do samotného odhalenia – ďasná ustupujú. V konečnom štádiu pociťujeme neznesiteľnú bolesť počas konzumácie studených jedál, či pití teplých nápojov.

Včasná identifikácia problému

Sklovina je nenávratná a ak o ňu raz prídeme, už nikdy nám “nedorastie”. Preto je veľmi dôležitá včasná identifikácia problému odhalených zubných krčkov a zastabilizovanie. My v Dental Brothers vás naučíme, ako takému problému predchádzať a to edukáciou a inštruktážou ako správne vykonávať každodennú starostlivosť o zuby a ďasná.

Zdieľať: