AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 100€ (129€) s kódom ALL100 | Bielenie zubov Premium za 59€ (69€) s kódom BZ59 | Akcia platí do 31.8.2024.

20. júna 2023

Osviežujúce letné jedlá pre zdravý úsmev

OBSAH ČLÁNKU

Keď slnko svieti jasnejšie a teploty stúpajú, leto prináša množstvo lahodného ovocia a zeleniny, ktoré nielen uspokoja naše chuťové poháriky, ale prispievajú aj k našej celkovej pohode. Pokiaľ ide o zdravie ústnej dutiny, niektoré potraviny môžu zohrávať zásadnú úlohu pri zlepšovaní stavu našej ústnej dutiny. V tomto blogu preskúmame niektoré z najlepších možností stravovania na podporu zdravia ústnej dutiny počas letnej sezóny.

Chutné a zdravé možnosti:

Chrumkavý a šťavnatý melón:

Jeden z hlavných letných plodov, vodný melón, poskytuje nielen hydratáciu, ale ponúka aj výhody pre zdravie ústnej dutiny. Červený melón je bohatý na obsah vody, pomáha udržiavať produkciu slín, čo je nevyhnutné na boj proti suchu v ústach. Navyše je u prírodných cukrov menej pravdepodobné, že spôsobia zubný kaz v porovnaní so spracovanými sladkosťami, čo z nich robí pochúťku šetrnú k zubom.

Citrusové plody naplnené vitamínom C:

Citrusové plody ako pomaranče, citróny a grapefruity sú počas leta bohaté a sú výborným zdrojom vitamínu C. Táto základná živina pomáha pri posilňovaní imunitného systému, čo môže prispieť k lepšiemu zdraviu ústnej dutiny. Vitamín C tiež podporuje produkciu kolagénu, podporuje zdravé ďasná a predchádza ochoreniam ďasien.

Fresh listová zelenina:

Zahrňte do svojich letných šalátov rôzne druhy listovej zeleniny, ako je špenát, kel a šalát. Táto zelenina je nielen plná základných vitamínov a minerálov, ale vyžaduje aj viac žuvania, čo stimuluje produkciu slín. Sliny pomáhajú pri neutralizácii kyselín v ústach a odplavovaní čiastočiek potravy, čím znižujú riziko vzniku zubného kazu a zápachu z úst.

Chrumkavá mrkva a zeler:

Chrumkavá zelenina, ako je mrkva a zeler, pôsobí ako prírodná zubná kefka a jemne odstraňuje zubný povlak a zvyšky jedla z povrchu zubov. Stimulujú tiež tok slín a poskytujú zdravú dávku vitamínov A a C. Vychutnajte si túto zeleninu v surovom stave alebo ju zakomponujte do osviežujúcich letných šalátov, aby ste ich mohli uspokojiť.

Šťavnaté jahôdky:

Jahody sú nielen chutné, ale ponúkajú aj prirodzené výhody bielenia zubov. Obsahujú kyselinu jablčnú, enzým, ktorý pomáha odstraňovať povrchové škvrny zo zubov. Okrem toho majú jahody antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť v boji proti baktériám v ústach a podporovať zdravšie ďasná.

Vychutnajte si letnú sezónu naplno

Vstúpte do letnej sezóny a vychutnajte si výhody týchto prírodných pochúťok, ktoré prispievajú k zdraviu vašej ústnej dutiny a zároveň sa môžete tešiť na žiarivý úsmev! Červený melón, citrusové plody, chrumkavá zelenina a jahody nielen osviežia, ale aj prispievajú k zdravšiemu stavu ústnej dutiny. Nezabudnite však aj na dôslednú rutinu ústnej hygieny, vrátane pravidelného čistenia zubov, používania zubnej nite a absolvovania dentálnej hygieny, aby ste zabezpečili optimálne zdravie ústnej dutiny počas celého roka.

Ak sa rozhodnete rozžiariť úsmev v ordinácii, tak nezabudnite, že ponúkame aj bielenie zubov alebo vyskúšajte náš balíček all inclusive, kde ide o kombináciu šetrného bielenia zubov bez použitia peroxidu + profesionálnu dentálnu hygienu za zvýhodnenú cenu!

Tím Dental Brothers

Zdieľať: