AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

14. mája 2024

Parobalíček – služby pre pacientov s paradontitídou

pacient s parodontítou

OBSAH ČLÁNKU

Parodontitída sa často spája s ľuďmi vyššieho veku. Ide však o ochorenie, ktoré môže vznikať aj u mladších ľudí, a to najmä z dôvodu nesprávnej dentálnej hygieny. Bohužiaľ, toto ochorenie ústnej dutiny nie je možné úplne vyliečiť. Je možné len potláčať príznaky a spomaliť ho. Trápi parodontitída aj vás? Objednajte sa na dentálnu hygienu do Dental Brothers. Parobalíček zahŕňa všetky úkony, ktoré sú bezpečné a šetrné k oslabenej ústnej dutine.

Dentálna hygiena pre pacientov s parodontitídou 

Parodontitída je zápalové ochorenie, ktoré vzniká predovšetkým z dôvodu nesprávnej ústnej hygieny. Práve baktérie, ktoré sa hromadia v ústnej dutine, sa následne menia na zubný kameň a spôsobujú zápal. Ten vedie k poškodeniu ďasien, kostí a väzív, ktoré zuby obklopujú. Parodontitída sa považuje sa jedno z najzávažnejších ochorení ďasien, ktoré, bohužiaľ, nie je možné úplne vyliečiť. Správnou liečbou a dentálnou hygienou je však možné spomaliť proces vzniku a šírenia parodontitídy.

dentálna hygiena pre pacientov s parodontitídou

Dôvody, prečo by mali pacienti s parodontitídou podstupovať dentálnu hygienu

Pacienti s parodontitídou majú oslabenú ústnu dutinu. Hromadením baktérií sa môže tento proces urýchliť a zuby vypadávať. Dentálna hygiena pre pacientov s parodontitídou je proces, vďaka ktorému je možné parodontitídu spomaliť. Zahŕňa totižto čistenie, viaceré špeciálne úkony a nastavenie správnej liečby. Kombináciou správnej starostlivosti o zuby a pravidelnou dentálnou hygienou je možné znížiť zápal, minimalizovať riziko vzniku ďalších komplikácií a udržiavať zuby čisté a zdravé čo najdlhšie. Dentálna hygiena pre paropacientov taktiež slúži na odstránenie príznakov parodontitídy, ako je časté krvácanie ďasien, citlivosť a pohyblivosť zubov, zápach z úst či napríklad bolesť pri prežúvaní.

Parobalíček pre pacientov s parodontitídou v Dental Brothers

Zdravý úsmev našich pacientov je pre nás prioritou číslo jedna, a to bez ohľadu na to, či patríte do skupiny paropacientov, alebo vás trápi iný problém. Z toho dôvodu prispôsobujeme aj služby individuálne k ochoreniu vašej ústnej dutiny.

Parobalíček určený pre paropacientov napríklad zahŕňa dentálnu hygienu a špecializované úkony, a to výplach parovačkov, podďasnovú kyretáž, podďasnové pieskovanie či podďasnové čistenie ultrazvukom. Okrem čistenia je však pre nás dôležité zistiť stav parodontitídy a nastaviť vám aj vhodnú liečbu.

pacient s parodontitídou

Špecializované služby pre paropacientov v Dental Brothers

Pri parodontitíde hrá čas veľmi dôležitú úlohu. Už pri prvotných príznakoch je možné nastaviť vhodnú liečbu a vzniku parodontitídy predísť, prípadne zabrániť vypadávaniu zubov. Dentálna hygiena je proces, pri ktorom je možné včas odhaliť akýkoľvek problém ústnej dutiny. Nepodceňujte správnu starostlivosť o ústnu dutinu či dentálnu hygienu. Objednajte sa na dentálnu hygienu do Dental Brothers. V prípade, že patríte medzi paropacientov, vyskúšajte parobalíček – dentálnu hygienu pre pacientov s parodontitídou.

Zdieľať: