AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

AKTUÁLNE ZĽAVY 💣 Dentálna hygiena Premium za 79€ (89€) s kódom DH79 | All inclusive balík za 105€ (129€) s kódom ALL105

27. apríla 2020

Potraviny pre zdravší úsmev, ktoré by ste mali konzumovať

OBSAH ČLÁNKU

Z každej strany aktuálne počúvame, že imunita je v boji proti koronavírusu kľúčová. Pri jej podpore zohrávajú dôležitú úlohu vitamíny a minerály ukryté v ovocí a zelenine. Vedeli ste však, že rovnaké potraviny, ktoré zlepšujú vaše zdravie, podporujú aj zdravý úsmev? Ktoré zázračné potraviny teda skrášľujú náš úsmev?

Biele potraviny pre zdravší úsmev

Pamätáte si ešte náš článok o bielej diéte? Alebo čo hovorievali naši rodičia o mlieku, jogurte alebo syre? Takéto „recepty starej matere“ väčšinou fungujú. No a v prípade týchto potravín a ich schopnosti prirodzene vybieliť naše zuby je to naozaj pravda. Aby toho nebolo málo, okrem už spomínaných potravín majú rovnakú schopnosť aj iné biele potraviny, ako karfiol, syry, ba dokonca aj ananás. Ako tieto potraviny pôsobia na naše zuby?

Mliečne výrobky obsahujú kyselinu mliečnu a minerálny vápnik. Ten mimoriadne priaznivo pôsobí na našu zubnú sklovinu. Výhodou syra je zase fakt, že ho musíme dlho žuť. Čím dlhšie jedlo žujeme, tým viac slín sa v našej ústnej dutine vytvorí. No a práve sliny sú prírodným čistiacim prostriedkom pre náš žiarivý úsmev. Rovnako je to aj v prípade karfiolu.

Ovocie a zelenina pre zdravší úsmev

Aj keď väčšina ovocia je výraznej či tmavej farby, pravda je taká, že práve ovocie ako jahody, kiwi či jablká sú doslova napumpované enzýmami. Obsahujú napríklad kyselinu jablčnú, ktorá taktiež pôsobí ako prirodzené bielidlo na zuby.

Vláknité ovocie a zelenina sú nielenže nízkokalorické, ale aj mimoriadne bohaté na živiny. Práve vláknina znižuje zápalové reakcie a je nevyhnutná pre udržanie rovnováhy v ústnej dutine. Taká brokolica má ešte jednu výhodu! Pôsobí ako ochranný múr proti kyselinám degradujúcim zubnú sklovinu, čím pomáha predchádzať vzniku škvŕn a dutín, spôsobujúcich zubný kaz.

Voda pre zdravší úsmev

Nie je žiadnym tajomstvom, že pitie farebných vôd je nepriaznivé pre naše telo, vrátane úsmevu. Na našich zuboch zanecháva nepekné farebné pigmentyoslabuje zubnú sklovinu.

Najzdravšou tekutinou pre naše telo i zuby je preto čistá voda. podporuje produkciu slín, ktoré pomáhajú udržiavať naše zuby perleťovo biele. Pitie čistej vody počas dňa tiež pomáha vypláchnuť ústa od zvyškov jedla a chráni pred vznikom zubného povlaku.

Čo však v prípade, že vám voda nechutí? Dochuťte ju citrónom, mätou, čučoriedkami či malinami. Voda je bohatá na minerály a drobné ovocie má zase silný antioxidačný účinok. Pitím vody tak zabijete dve muchy jednou ranou!

Profesionálna pomoc odborníkov na bielenie zubov

Všetky tieto domáce spôsoby bielenia zubov i dentálnej hygieny síce bezpochyby fungujú, no ich účinok sa, úplne logicky, dostaví až po dlhšom čase. Ak preto chcete mať istotu, že sú vaše zuby i ďasná zdravé, neváhajte sa obrátiť na profesionálov z Dental Brothers. Tí vám ochotne poradia v otázkach týkajúcich sa zdravého a bieleho úsmevu a zarezervujú termín prípadnej kozmetickej procedúry.

V zmysle nariadenia vlády SR aktuálne poskytujeme služby týkajúce sa len dentálnej hygieny. Aj naďalej však prijímame objednávky a rezervácie aj na bielenie zubov a balík all inclusive. Veríme, že čoskoro vám budeme môcť všetky naše služby ponúknuť v plnej miere. Ďakujeme za vašu trpezlivosť!

Zdieľať: